Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2013, 14:40

autor: Adrian Werner

Założycielowi studia Vlambeer skradziono plecak na E3

Znane z Super Crate Box i Ridiculous Fishing studio Vlambeer nie może zaliczyć tegorocznego E3 do kompletnie udanych. Podczas jednej z branżowych imprez założycielowi firmy skradziono plecak, w którym znajdowały się tablety, konsole oraz laptop z kodem gry Luftrausers.

Twórcy stawili się na E3, aby promować swój następny projekt, czyli strzelankę Luftrausers. - Założycielowi studia Vlambeer skradziono plecak na E3 - wiadomość - 2013-06-15
Twórcy stawili się na E3, aby promować swój następny projekt, czyli strzelankę Luftrausers.

Niemiła niespodzianka spotkała na targach E3 zespół Vlambeer, znany z takich tytułów jak Super Crate Box, Ridiculous Fishing czy Serious Sam: The Random Encounter. Podczas imprezy zorganizowanej przez firmę Sony skradziono założycielowi studia, Rami Ismailowi, plecak zawierający m.in. laptopa, dwa iPady, dwie konsole PlayStation Vita, czytnik książek elektronicznych Kindle oraz masę kabli.

  1. Vlambeer – oficjalna strona studia

Na szczęście autorzy zostawili w domu kopie wszystkich ważnych danych, więc incydent nie wpłynie na produkcję ich kolejnego projektu, czyli Luftrausers. Tym samym zespół Vlambeer wykazał się większą roztropnością niż autorzy Project Zomboid, którzy w wyniku włamania dwa lata temu stracili notebooki z jedynymi wersjami kodu gry, co opóźniło produkcję o co najmniej dwa miesiące.

Vlambeer zgłosiło oczywiście kradzież na policję. Pracownicy studia usłyszeli, że E3 w ostatnich latach stały się wyjątkowo apetycznym celem dla lokalnych złodziei. Podobny los na targach spotkał zresztą ekipę serwisu Giant Bomb, której ktoś podwędził sprzęt video.

Założycielowi studia Vlambeer skradziono plecak na E3 - ilustracja #2

Trzeba przyznać, że zespół Vlambeer zawsze miał pecha. Poza produkcją bardzo uddanych gier niezależnych studio jest znane głównie z tego, że często staje się ofiarą mało ambitnych studiów klonujących ich projekty. Jest to możliwe dlatego, że Vlambeer zawsze wpierw wypuszcza darmowe prototypy i dopiero na podstawie zebranych za ich pomocą opinii zabiera się za wersję komercyjną.

Tak stało się w przypadku Radical Fishing – zwariowanej przeglądarkowej gry rybackiej, której pomysły zostały potem rozwinięte w komercyjnym Ridiculous Fishing. Jednak zanim drugi z tych projektów zdążył zadebiutować, do sprzedaży trafił ordynarny klon zatytułowany Ninja Fishing, który nie tylko skopiował ogólne założenia, ale również nawet wszystkie możliwe do zakupu przez gracza ulepszenia.

Sytuacja powtórzyła się w przypadku projektu Luftrausers. Do premiery komercyjnej wersji pozostało jeszcze sporo czasu, a na Appstore już można kupić podróbkę zatytułowaną SkyFar.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej