Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2016, 14:42

Wieści ze świata (Lichtspeer, Vampire: The Masquerade - Bloodlines, Destiny, Minecraft, Virtua Fighter) 16/8/2016

Dziś piszemy o dacie premiery i docelowych platformach sprzętowych gry Lichtspeer, ankiecie firmy Paradox Interactive, która sugeruje badanie gruntu pod kontynuację Vampire: The Masquerade - Bloodlines, zapowiedzi Destiny: The Collection, wsparciu dla Oculus Rifta w grze Minecraft i o odnowieniu znaku towarowego Virtua Fighter. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Lichtspeer wyjdzie na PC, PS4 i PS Vita we wrześniu

Niezależne polskie studio Lichthund zapowiedziało, że jego debiutanckie dzieło – nietuzinkowa zręcznościówka Lichtspeer – wyjdzie we wrześniu 2016 roku i będzie dostępne nie tylko na PC, ale również na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita (dzięki firmie Crunching Koalas). Przypomnijmy, że mowa tu o hicie z imprezy Digital Dragons 2015, w którym gracz trafia do retrofuturystycznego świata mitologii germańskiej w krzywym zwierciadle, a jego zadaniem jest odpieranie nawały potworów poprzez rzucanie tytułowymi świetlistymi oszczepami.

Paradox rozważa Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2?

Wygląda na to, że Paradox Interactive bada grunt pod kontynuację Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Ostatnio firma skierowała do graczy ankietę poświęconą grom RPG – dokładniej zaś ich „regrywalności” (dzięki, TGG). Po szeregu pytań natury ogólnej o różne elementy produkcji należących do tego gatunku, w kwestionariuszu następuje wyliczanka kilku tytułów z prośbą o stwierdzenie, czy się w nie grało, jak się podobały i czy próbowało się podejść do nich więcej niż raz – a jedną z tych pozycji jest właśnie Vampire: The Masquerade - Bloodlines. Oczywiście samo zawarcie tego tytułu w ankiecie nie musi o niczym świadczyć, jednak znamienny jest kontekst tego wydarzenia. W końcu do tej pory Paradox Interactive mało interesował się gatunkiem RPG, a w październiku ubiegłego roku kupił firmę White Wolf, która dysponuje marką Vampire: The Masquerade i która kilka miesięcy temu zarejestrowała znak towarowy Vampire Bloodlines. Tak więc coś może być na rzeczy, prawda?

Zapowiedź Destiny: The Collection – pakietu gry i dodatków

Firma Activision i studio Bungie zapowiedziały Destiny: The Collection – pakiet zawierający strzelankę Destiny i wszystkie dodatki do niej, wliczając w to nadchodzący Rise of Iron. Zestaw będzie dostępny na PS4 oraz XOne i trafi na rynek 20 września (tego samego dnia, co wspomniane najnowsze rozszerzenie), ale można już składać na niego zamówienia przedpremierowe w sugerowanej cenie 59,99 dolarów. Co ciekawe, twórcy zachęcają do nabycia Destiny: The Collection również posiadaczy Destiny: The Taken King na X360 i PS3 – mogą oni w ten sposób przenieść swoje konto na konsolę następnej generacji, płacąc promocyjną kwotę 40 dolarów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Zapowiedź zbiorczego wydania Destiny sugeruje, że na Rise of Iron skończy się wypuszczanie dodatków do tej gry. Tym samym następnym krokiem w planach studia Bungie będzie najpewniej opracowanie Destiny 2.

Minecraft ze wsparciem dla Oculus Rifta na Windows 10

Od wczoraj posiadacze gogli VR Oculus Rift mogą korzystać z nich w grze Minecraft – a konkretniej w wersji Windows 10 Edition Beta. Wraz ze wsparciem dla wspomnianego sprzętu studio Mojang wzbogaciło swój przebojowy sandboks o nowe opcje graficzne (np. możliwość konfigurowania MSAA i renderowania odległych obiektów) oraz szereg funkcji charakterystycznych dla wirtualnej rzeczywistości, takich jak zmienione sterowanie czy „wirtualny salon”. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

SEGA odnawia znak towarowy Virtua Fighter

W bazie danych serwisu Trademarkia znalazła się informacja, że SEGA niedawno odnowiła znak towarowy Virtua Fighter – czyli, innymi słowy, przedłużyła „życie” kultowej serii bijatyk, w temacie której od czterech lat panuje cisza (od momentu wydania Virtua Fighter 5: Final Showdown w 2012 roku). Nie musi to oznaczać, że na rynek zmierza nowa gra z tego cyklu – ale wydaje się to prawdopodobne, biorąc pod uwagę renesans, jaki ostatnio zdają się przeżywać bijatyki, oraz fakt, że firma SEGA nie ma w swoim katalogu wydawniczym bardziej uznanej marki reprezentującej ten gatunek niż Virtua Fighter.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: