Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Bound (PS4)
OkładkaBound (PS4)

Bound PS4

Eksperymentalna trójwymiarowa platformówka z abstrakcyjnym i intrygującym światem. Bound jest trzecim projektem polskiego studia Plastic, mającego na koncie mroczną przygodówkę Datura i artystyczną grę logiczną Linger in Shadows.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | polskie | eksperymentalne/artystyczne | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bound Premiera PS4

16sierpnia2016

PSN

16sierpnia2016

producent: Plastic wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Bound

Astro Bot: Rescue Mission

Gris

Podróż

Bound to eksperymentalną trójwymiarową platformówką z abstrakcyjnym i intrygującym światem. Produkcja jest trzecim projektem zespołu z polskiego studia Plastic, który przygotowany jest z myślą o konsoli firmy Sony. Deweloperowi pomagali przy tym programiści i artyści z amerykański zespół Sony Santa Monica. Bound podąża ścieżką wytyczoną przez Linger in Shadows oraz Datura z PlayStation 3. Ponownie mamy więc do czynienia z trudnym do zakwalifikowania eksperymentalnym dziełem, które nie posiada wszystkich cech tzw. „tradycyjnych gier”.

Mechanika

Bound jest oryginalną platformówką 3D, kładącą duży nacisk na zagadki logiczne, z których największe rozwiązujemy wspólnie z innymi graczami. Świat tytułu, który jest w części generowany losowo, został stworzony przy pomocy technologii opracowanych przez deweloperów. Twórcy czerpali inspirację z klasycznej sztuki abstrakcyjnej z początków XX wieku, decydując się na na minimalistyczną oprawę, korzystającą z kontrastujących ze sobą kolorów i prostych geometrycznych brył.

Kwestie techniczne

Przy przygotowaniu animacji ruchu postaci twórcy korzystali z sesji motion-capture, w których uczestniczyła Maria Udod, nagradzana rosyjska tancerka, pracująca na co dzień w Holandii. Autorzy Bound przyłożyli dużą wagę do optymalizacji gry dzięki czemu działa on w rozdzielczości full HD z prędkością 60 klatek na sekundę.

Ostatnia modyfikacja 4 grudnia 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bound

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.