Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS4PSV
Okładka Entwined (PS3)
OkładkaEntwined (PS3)

Entwined

Abstrakcyjna gra zręcznościowa, w której gracze kontrolują jednocześnie dwie dusze kochanków, przyjmujące kształt ryby i ptaka. W trakcie rozgrywki pomagamy im w podnóży poprzez powietrzne korytarze, tworzące kolejne poziomy.

Zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Entwined Premiera

10cze2014

PS4

22lip2014

PSV PS3

Gry podobne do Entwined

Child of Eden

echochrome

Dyad

Entwined to abstrakcyjna gra zręcznościowa, w której kontrolujemy jednocześnie dwie znajdujące się na ekranie postacie. Tytuł jest autorskim i debiutanckim projektem niewielkiego amerykańskiego studia Pixelopus, które powstało dzięki inicjatywie Sony, wspierającej obiecujących młodych i niezależnych deweloperów. Produkcja został zapowiedziana podczas konferencji prasowej PlayStation na targach E3 i jeszcze tego samego dnia trafiła do sprzedaży

Bohaterami Entwined są dwie dusze kochanków, przyjmujące postać ryby oraz ptaka. Podróżują one z dużą prędkością poprzez kolejnej poziomy, określane przez twórców mianem „żyć”. Rozgrywka przypomina nieco gry takie jak REZ czy Dyad, wydany w 2013 orku na PlayStation 3. Dusze pędzą przez zamknięty okrągły tunel, zbierając po drodze kolorowe sfery. Gracze kontrolują obie postacie, za pomocą lewej oraz prawej gałki analogowej. Rozwiązanie to testuje naszą koordynację i wymaga pewnej dawki treningu. W niektórych momentach rozgrywki kochankowie zbliżają się do siebie i łączą zamieniając w smoka. W tym momencie możemy swobodnie przemieszczać się w otwartej przestrzeni, tworząc kinetyczne rzeźby, których granice wyznaczają ślad jakie zostawiamy za sobą w powietrzu.

Trójwymiarowa oprawa graficzna jest minimalistyczna i korzysta jedynie z prostych kształtów geometrycznych oraz kolorów, tworzących bardziej skomplikowane struktury.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Entwined: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV
PS3