Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4
Okładka Destiny: Rise of Iron (XONE)

Destiny: Rise of Iron

Kolejny duży dodatek do wydanej jesienią 2014 roku sieciowej strzelaniny FPS studia Bungie Software.

To jest dodatek do gry Destiny.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter

Okładka Destiny: Rise of Iron (XONE)

producent: Bungie Software

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

20wrz2016

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destiny: Rise of Iron to wydany na konsolę PS4 i XONE kolejny dodatek do strzelanki Destiny z 2014 roku. Produkcja wyszła spod rąk pracowników studia Bungie i wymaga posiadania rozszerzenia Destiny: The Taken King.

Fabuła

Scenariusz dodatku obraca się wokół zniszczenia wielkiego muru, zlokalizowanego na południowej granicy Starej Rosji. Ten wyłom w obronie umożliwia hordom upadłych mutantów dostanie się do pełnych cennych artefaktów grobowców Złotego Wieku. Co gorsza, wszystkim zagraża odkryta przez nie przerażająca plaga.

W Destiny: Rise of Iron gracze wspólnie z Lordem Saladynem udają się na wyprawę w celu powstrzymania wszystkich tych zagrożeń, a przy okazji poznają prawdę o losie Żelaznych Lordów.

Mechanika

Wydane na platformę PS4 i XONE Destiny: Rise of Iron nie wprowadza żadnych drastycznych zmian do mechanizmów rozgrywki, lecz koncentruje się na rozszerzeniu zawartości gry. Dodatek oferuje nową kampanię ze sporym zestawem głównych misji oraz opcjonalnych zadań pobocznych. Otrzymujemy także dodatkowe uzbrojenie, pancerze oraz inne przedmioty. Ponadto zwiększono maksymalny poziom rozwoju postaci.

Wszystkim tym bawimy się na nowych terenach – The Plaguelands. Nie zabrakło także lokacji przeznaczonej do społecznych interakcji z innymi użytkownikami, znanej jako Felwinter Peak.

Podczas rozgrywki mamy okazję zmierzyć się z nową frakcją wrogów, w tym kilkoma bossami. Ponadto pojawiła się nowa kooperacyjna przygoda typu Raid dla sześciu osób i taka też misja typu Strike dla trzyosobowej drużyny. Destiny: Rise of Iron oferuje także coś dla graczy preferujących rozgrywki PvP w ramach tzw. Crucible: wzbogacone zostały o dodatkowy tryb z kilkoma przeznaczonymi do niego mapami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Gry podobne do Destiny: Rise of Iron

Klasyfikacja PEGI Destiny: Rise of Iron

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Destiny doczeka się prywatnych meczów
Destiny doczeka się prywatnych meczów

wiadomość17 sierpnia 2016

Studio Bungie poinformowało w najnowszym materiale wideo promującym dodatek Rise of Iron, że wkrótce Destiny wzbogaci się o system prywatnych meczów, umożliwiający tworzenie i rozgrywanie rozmaitych spotkań oraz turniejów.

 Destiny: Rise of Iron [Aktualizacja: dodatek został oficjalnie zapowiedziany]
Destiny: Rise of Iron [Aktualizacja: dodatek został oficjalnie zapowiedziany]

wiadomość10 czerwca 2016

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia. Studio Bungie i firma Activision oficjalnie zapowiedziały Destiny: Rise of Iron, czyli kolejny duży dodatek do przebojowej strzelanki z 2014 roku. Co ciekawe, wyjdzie on tylko na PS4 i XOne i będzie wymagał poprzedniego rozszerzenia, The Taken King.

PS4
XONE