Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2016, 08:39

Destiny: Rise of Iron [Aktualizacja: dodatek został oficjalnie zapowiedziany]

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia. Studio Bungie i firma Activision oficjalnie zapowiedziały Destiny: Rise of Iron, czyli kolejny duży dodatek do przebojowej strzelanki z 2014 roku. Co ciekawe, wyjdzie on tylko na PS4 i XOne i będzie wymagał poprzedniego rozszerzenia, The Taken King.

Aktualizacja: studio Bungie i firma Activision oficjalnie zapowiedziały dodatek Destiny: Rise of Iron. Potwierdziły się wszystkie informacje z przecieków, wliczając w to termin premiery ustanowiony na 20 września tego roku.

Ponadto twórcy podali kilka nowych konkretów. Dowiedzieliśmy się, że nowa strefa na Ziemi otrzyma nazwę The Plaguelands, dodatkowa misja Raid pozwoli na zabawę sześciu graczom, a misja Strike trzem. Ponadto użytkownicy będą mogli zdobyć broń znaną jako Gjallarhorn, a osoby, które zamówią rozszerzenie w przedsprzedaży, otrzymają tę zabawkę w limitowanej edycji z czarno-srebrną skórką.

W wiadomości podmieniliśmy również zwiastun na wersję w lepszej jakości.

Dodatek ukaże się we wrześniu. -  Destiny: Rise of Iron [Aktualizacja: dodatek został oficjalnie zapowiedziany] - wiadomość - 2016-06-10
Dodatek ukaże się we wrześniu.

Podczas tegorocznej edycji E3 studio Bungie i firma Activision mają zapowiedzieć następny duży dodatek do Destiny, czyli przebojowej strzelanki z 2014 roku. Pierwsze informacje na temat tej produkcji wyciekły jednak przed targami. W maju jeden z użytkowników serwisu Reddit wypuścił zdjęcie plakatu reklamującego rozszerzenie, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że zostanie ono zatytułowane Destiny: Rise of Iron. Teraz wiemy o tym projekcie znacznie więcej. Na oficjalnej stronie gry przedwcześnie opublikowano bowiem wiadomość, według której DLC trafi do sprzedaży 20 września tego roku, wyłącznie w wersjach na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wpis został szybko usunięty, ale jeden z redaktorów serwisu Gamespot zdążył zrobić screena.

DESTINY: RISE OF IRON W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Bungie
  • Wydawca: Activision
  • Gatunek: FPS
  • Platformy: Xbox One, PlayStation 4
  • Data premiery: 20 września 2016 r.

Na tym wycieki się nie skończyły. Kilka godzin później w serwisie Xbox.com przedwcześnie opublikowano stronę poświęconą Destiny: Rise of Iron. Ją również błyskawicznie zdjęto, ale wcześniej jeden z fanów, posługujący się ksywką Gothalion, zdążył wykonać zrzut ekranu, dzięki czemu poznaliśmy pierwsze konkrety o zawartości dodatku oraz dowiedzieliśmy się, że będzie on wymagał posiadania Destiny: The Taken King. Ponadto w aplikacji Snapchat ukazał się pierwszy zwiastun.

Fabuła dodatku obracać się będzie wokół zniszczenia wielkiego muru, zlokalizowanego na północnej granicy Starej Rosji. Ten wyłom w obronie umożliwia hordom upadłych mutantów dostanie się do pełnych cennych artefaktów grobowców Złotego Wieku. Co gorsza, przy okazji doprowadzają oni do przebudzenia plagi, która może ostatecznie unicestwić gatunek ludzki. W Destiny: Rise of Iron gracze wspólnie z Lordem Saladynem udadzą się na wyprawę w celu powstrzymania wszystkich tych zagrożeń, a przy okazji poznają prawdę o losie, który spotkał Żelaznych Lordów.

Destiny: Rise of Iron zaoferuje nową kampanię ze sporym zestawem głównych misji oraz opcjonalnych zadań pobocznych. Dostaniemy także dodatkowe uzbrojenie, pancerze oraz inne przedmioty. Ponadto pojawią się nowe kooperacyjne przygody typu Raid i Strike. Wszystkim tym będziemy się bawili na nieodwiedzanych wcześniej terenach. Nie zabraknie także lokacji przeznaczonej do społecznych interakcji z innymi użytkownikami. Ponadto zwiększony zostanie maksymalny poziom rozwoju postaci.

Podczas zabawy zmierzymy się z nową frakcją wrogów, obejmującą zarówno zwykłych przeciwników, jak i kilku bossów. Destiny: Rise of Iron zaoferuje także coś dla graczy preferujących rozgrywki PvP w ramach tzw. Crucible. Wzbogacone one zostaną o dodatkowy tryb z kilkoma przeznaczonymi do niego mapami.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja dodatku The Taken King do gry Destiny - zmiany na plus
  3. Recenzja gry Destiny - co jest nie halo w nowej grze twórców Halo?