Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2016, 09:25

Ostatni odcinek Dreamfall: Chapters ukaże się 17 czerwca

Dowiedzieliśmy się, że 17 czerwca do sprzedaży trafi Dreamfall: Chapters - Book Five: Redux, czyli ostatni odcinek epizodycznej przygodówki studia Red Thread Game. Ujawnieniu daty premiery towarzyszyła publikacja nowego zwiastuna.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery Dreamfall Chapters Book Five: Redux, czyli piątego i ostatniego odcinka epizodycznej przygodówki studia Red Thread Games. Produkcja trafi do sprzedaży 17 czerwca, wyłącznie w wersji na pecety. Wypuszczenie finału historii oznacza również, że na dobre będą mogły ruszyć prace nad konwersją projektu na PlayStation 4, choć nie wiemy, czy edycja konsolowa zdąży ukazać się w tym roku.

DREAMFALL CHAPTERS BOOK FIVE: REDUX W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Red Thread Games
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: PC
  • Data premiery: 17 czerwca 2016 r.

Długo musieliśmy czekać na finał opowieści. Pierwszy epizod zadebiutował bowiem w październiku 2014 roku. Jednak w przypadku tej marki jej fani już dawno temu zmuszeni byli nauczyć się cierpliwości. Serię zapoczątkowało wydane w 1999 roku The Longest Journey, a kolejna odsłona, czyli Dreamfall: The Longest Journey, ukazała się siedem lat później. Co gorsza, druga z tych produkcji zakończyła się na dosyć paskudnym cliffhangerze i dopiero po kolejnych ośmiu latach poznaliśmy dalsze losy bohaterów.

Dreamfall Chapters: The Longest Journey zostało zapowiedziane już w 2007 roku, ale produkcja nie ruszyła pełną parą, gdyż odpowiedzialne ze serię studio FunCom zajęte było tworzeniem dużych projektów MMORPG. Ostatecznie ojciec marki, Ragnar Tornquist, postanowił, że ma dosyć czekania i opuścił szeregi tego zespołu, aby założyć nową firmę, czyli Red Thread Games.

Kolejny etap Najdłuższej Podróży dobiegnie końca za tydzień. - Dreamfall Chapters Book Five: Redux - ostatni odcinek epizodycznej przygodówki ukaże się 17 czerwca - wiadomość - 2016-06-10
Kolejny etap Najdłuższej Podróży dobiegnie końca za tydzień.

Pomimo długich lat pomiędzy kolejnymi odsłonami fani nie zapomnieli o marce, gdyż powstanie Dreamfall Chapters: The Longest Journey stało się możliwe dzięki hojności samych graczy. Na początku 2013 roku wsparli oni autorów na Kickstarterze kwotą ponad 1,5 mln dolarów, znacząco przebijając tym samym cel minimalny, który ustalony był na poziomie 850 tys. dolarów.

Aktualnie nie wiemy czym, poza konsolową konwersją, zajmie się studio Red Thread Games po wypuszczeniu Dreamfall Chapters Book Five: Redux. Wielu fanów liczyło, że będzie to The Longest Journey Home, czyli bezpośrednia kontynuacja pierwszej odsłony, która koncentrowałaby się na opowiedzeniu dalszej historii April Ryan. Prace nad grą miało umożliwić przekroczenie podczas Kickstartera kwoty 2 mln dolarów, czego niestety nie udało się osiągnąć. Początkowo wciąż istniały szanse na realizację tego projektu, ale wczoraj Ragnar Tornquist za pomocą Twittera poinformował, że został on porzucony i jeśli kiedykolwiek powstanie, to dopiero w bardzo odległej przyszłości. Teraz studio chce się zająć nową marką.

  1. Recenzja gry Dreamfall: Chapters - najdłuższa podróż trwa!
  2. Oficjalna strona gry