Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2014, 18:48

autor: Góral

Dreamfall: Chapters wydawane będzie w epizodach. Pierwszy ukaże się jesienią

Studio Red Thread Games poinformowało, że gra przygodowa Dreamfall: Chapters zostanie podzielona na pięć epizodów. Pierwszy z nich, Dreamfall Chapters Book One: Reborn, ukaże się jesienią bieżącego roku. W ten sposób deweloper nie dopuści do opóźnienia premiery i wyda bardziej dopieszczony projekt.

Dreamfall: Chapters wydawane będzie w epizodach. Pierwszy ukaże się jesienią - ilustracja #1

Ragnar Tornquist, dyrektor kreatywny gry Dreamfall: Chapters, poinformował, że przygodówka zostanie podzielona na epizody. Pierwszy z pięciu planowanych odcinków ukaże się na komputerach osobistych (Windows, Linux, Mac) jesienią bieżącego roku. Projekt studia Red Thread Games zostanie wydany pod nazwą Dreamfall Chapters Book One: Reborn. Jednocześnie wyjaśniono dlaczego gra nie zadebiutuje od razu jako jedna całość.

Tornquist stwierdził, że na początku Dreamfall: Chapters planowane było właśnie jako gra podzielona na epizody, jednak w październiku 2012 roku, podczas projektowania tytułu, porzucono ten pomysł. W międzyczasie okazało się jednak, że historia, którą chcą opowiedzieć twórcy jest zbyt wielka i ambitna. W związku z tym, premiera zaplanowana na listopad bieżącego roku nie zostałaby dotrzymana, ewentualnie twórcy musieliby okroić swoje dziecko z niektórych elementów. Deweloper postanowił więc powrócić do pierwotnego pomysłu, czyli do podziału na epizody.

Dreamfall: Chapters w skrócie:
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Deweloper: Red Thread Games
  • Premiera: Dreamfall Chapters Book One: Reborn ukaże się jesienią bieżącego roku
  • Platformy sprzętowe: komputery osobiste

Jednocześnie zaznaczono, że studio Red Thread Games jest niewielkie, w związku z czym dopieszczenie tak dużego projektu sprawiłoby deweloperom nie lada problem. Oprócz tego wśród plusów nowego rozwiązania wymieniają także możliwość pozyskania dodatkowych środków.

Oczywiście osoby, które wsparły grę swego czasu na Kickstarterze (wpłaty minimum 20 dolarów) oraz przez system PayPal, nie poniosą żadnych dodatkowych kosztów i wszystkie odcinki otrzymają w ramach wcześniejszego wydatku. Pozostali chętni będą mogli wykupić Season Pass w sklepach Steam, GOG oraz Humble Store.