Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2014, 21:00

autor: Renox

Dreamfall: Chapters – premiera pierwszego epizodu gry opóźniona [news uaktualniony]

Studio Red Thread Game ujawniło dosłownie w ostatniej chwili, że dzisiejsza premiera pierwszego epizodu gry Dreamfall: Chapters, która nastąpić miała dokładnie o godzinie 20:00 czasu polskiego, została odwołana. Powodem obsuwy jest kilka krytycznych błędów, na które producenci natrafili w finalnej wersji omawianej produkcji.

Aktualizacja #2: Niedługo po udostępnieniu gry Kickstarterowcom, studio Red Thread Game opublikowało na platformie Steam pierwszy epizod gry dla wszystkich zainteresowanych. Kolejne części mają pojawić się w roku 2015.

Aktualizacja #1: W nocy autorom udało się usunąć błędy i udostępnić pierwszy epizod Dreamfall: Chapters osobom, które wsparły projekt na Kickstarterze.

Dreamfall: Chapters zalicza obsuwę. - Dreamfall: Chapters – premiera pierwszego epizodu gry opóźniona - wiadomość - 2014-10-21
Dreamfall: Chapters zalicza obsuwę.
O Dreamfall: Chapters w skrócie:
  • Deweloper: Red Thread Games
  • Gatunek: gra przygodowa
  • Premiera pierwszego epizodu (Book One: Reborn): brak informacji
  • Platformy sprzętowe: PC, Mac, PS4

Studio Red Thread Game w ostatniej chwili odwołało premierę swojej najnowszej, trójwymiarowej gry przygodowej - Dreamfall: Chapters. Pierwszy epizod tejże produkcji miał ukazać się na rynku za pośrednictwem platform Steam, Humble Store oraz GOG dzisiaj o godzinie 20:00 czasu polskiego. Powodem całego zamieszania okazały się być odkryte w ostatniej chwili krytyczne błędy wpływające między innymi na zapisy rozgrywki oraz głosy postaci. Obecnie, zgodnie z oficjalną informacją, intensywnie pracują oni nad efektywnym wyeliminowaniem wszystkich tych niedoróbek, co jednak może trochę potrwać. Jednak twórcy już teraz odnoszą ponoć pierwsze sukcesy – udało się im między innymi najprawdopodobniej wyeliminować błędy zapisu czy ładowania gry w edycji na komputery Mac, chociaż intensywne testy cały czas trwają.

”Serdecznie przepraszamy za opóźnienia i mamy nadzieję, że nikt nie skierował się w stronę piratów, ani że nie zniszczyliśmy komuś dnia, nocy czy urodzin. Oczekiwanie warte będzie rezultatu końcowego, i mamy nadzieję, że się z nami zgodzicie” – przyznają deweloperzy.

Ostateczna wersja z naniesionymi poprawkami będzie wymagała dokładnego, ponownego sprawdzenia na większej liczbie komputerów, a co za tym idzie – premiera pierwszego epizodu zatytułowanego Book One: Reborn odbędzie się później, niż pierwotnie zakładano. Szczegółów w tym temacie na razie jednak brak, więc zainteresowani gracze muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na obiecane przez ekipę ze studia Red Thread Games aktualizacje.

Dreamfall Chapters to gra przygodowa będąca trzecią odsłoną cyklu, w skład którego wchodzą The Longest Journey oraz Dreamfall: The Longest Journey. Deweloperzy ze studia Red Thread Games zgromadzili niezbędne do stworzenia wspomnianego tytułu środki za sprawą zorganizowanej wcześniej kickstarterowej zbiórki pieniędzy, dzięki której uzyskali oni ponad 1,53 mln. dolarów. Autorzy zdecydowali się na podzielenie gry na epizody, których ostatecznie będzie pięć. Powodem tej decyzji okazał się być wątek fabularny, który z czasem rozszerzył się do naprawdę pokaźnych rozmiarów, zaś deweloperom szkoda było uszczuplać produkcję, usuwając pewne jego elementy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.