Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 października 2014, 22:06

autor: Jiker

Swap Heroes - casualowa strategia turowa debiutuje na rynku

Chris Savory, kanadyjski deweloper znany z The Boy With Bombs, wprowadził do oferty App Store kolejną produkcję - casualową strategię turową Swap Heroes. Produkcja została udostępniona w promocyjnej cenie 4 złotych, która niedługo zostanie podwojona.

Strategie turowe nie należą do najpopularniejszych gier. Przyczyn tego faktu należy upatrywać m.in. w postrzeganiu ich za tytuły zbyt wymagające. Nie odstraszyło to jednak kanadyjskiego, niezależnego dewelopera Chrisa Savory’ego od zaprojektowania swojej kolejnej produkcji, czyli Swap Heroes, w oparciu o podstawowe założenia tego gatunku. W odniesieniu przez nią sukcesu pomóc ma przyjemna w odbiorze, casualowa otoczka i dopracowana oprawa audiowizualna.

Swap Heroes zadebiutowało wyłącznie na platformie App Store. Premierowa cena gry została ustalona na promocyjnym poziomie około 4 złotych – za jakiś czas podskoczy ona do 8 złotych, więc warto rozważyć zakup jak najprędzej. Co ważne, w produkcji nie uświadczymy żadnych reklam oraz mikropłatności. Obecnie nie wiemy, czy i kiedy Swap Heroes trafi na Androida oraz Windows Phone. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że poprzednie dzieło Chrisa Sawyera, czyli The Boy With Bombs, pozostało tytułem ekskluzywnym dla systemu iOS, port na pozostałe systemy mobilne jest wątpliwy.

Zabawa w Swap Heroes rozpoczyna się od skompletowania czteroosobowej drużyny. Gracz dokonuje wyboru z grona ośmiu bohaterów reprezentujących różne klasy (m.in. Czarodziej, Złodziej, Kapłan, Łotrzyk, Opiekun, Wampir), a następnie przystępuje do starć z kolejnymi falami przeciwników, które należy uznać za kwintesencję Swap Heroes. Z bitwami wiąże się tytułowa mechanika wymiany, polegająca na tym, że przed każdą kolejną turą użytkownik musi wprowadzić jedną zmianę w ustawieniu drużyny. Sprowadza się ona do przeniesienia do pierwszej linii postaci, która w poprzedniej akcji znajdowała się na tyłach.

Bohaterowie znajdujący się na przedzie wyprowadzają standardowe ataki, z kolei postać umieszczona z tyłu korzysta ze swojej unikalnej zdolności (np. Kapłan leczy towarzyszy, Czarodziej sprowadza deszcz meteorytów, a Wampir oszołamia wrogów). Nadaje to rozgrywce bardzo taktycznego charakteru, aczkolwiek duży wpływ na zabawę ma już samo wybranie członków drużyny. W miarę kolejnych wygranych starć gracz przeznacza zdobyte złoto na zakup ulepszeń dla poszczególnych postaci, pozwalających podnieść ich statystyki i uczynić potężniejszymi. Warto też zauważyć, że zabawa kończy się w momencie śmierci pojedynczego wojownika, co automatycznie podnosi poziom trudności, choć nie zmienia faktu, że gra jest dedykowana głównie osobom stawiającym pierwsze kroki w temacie strategii turowych.

Warto na koniec dodać, że autorem przyjemnego stylu graficznego Swap Heroes jest Tori Sang (Scribblenauts), a ścieżkę dźwiękową skomponował Matt Creamer, autor muzyki do przyzwoitej zręcznościówki Slayin’.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Swap Heroes

Swap Heroes