Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2014, 13:35

autor: Adrian Werner

Dreamfall: Chapters - poznaliśmy wymagania sprzętowe

Studio Red Thread Games opublikowało wymagania sprzętowe gry Dreamfall: Chapters, czyli jednej z najbardziej wyczekiwanych przygodówek tego roku.

Najdłuższą Podróż wznowimy jesienią. - Dreamfall: Chapters - poznaliśmy wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-07-29
Najdłuższą Podróż wznowimy jesienią.

Do premiery Dreamfall: Chapters pozostało jeszcze kilka miesięcy. Twórcy gry, czyli ludzie ze studia Red Thread Games, już teraz ujawnili jednak jaka konfiguracja będzie potrzebna, aby cieszyć się tym tytułem. Wymagania sprzętowe opublikowane zostały na stronie projektu w serwisie Steam.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core 2 Duo 2GHz lub analogiczny
 2. Pamięć RAM: 3 GB
 3. Karta grafiki: Intel HD Graphics 4000
 4. Miejsce na dysku: 5 GB
 5. System operacyjny: Windows XP SP3

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Quad Core i5 2.5GHz
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta grafiki: z 1 GB pamięci i wsparciem dla DirectX 11
 4. Miejsce na dysku: 20 GB
 5. System operacyjny: Windows 7

Przypomnijmy, że gra stanowić będzie kontynuację fabuły wydanego w 2006 roku Dreamfall: The Longest Journey. Początkowo projektem zajmowało się studio Funcom, ale został on porzucony na rzecz produkcji MMORPG. Ojciec serii, Ragnar Tornquist, ostatecznie opuścił firmę i założył nowy zespół specjalnie po to, aby dokończyć rozpoczętą przed laty historię Zoë Castillo. Środki na wyprodukowanie Dreamfall: Chapters udało się zgromadzić za pośrednictwem serwisu Kickstarter, gdzie zbiórka zamknęła się na kwocie ponad 1,53 mln dolarów.

Gra powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach, choć w późniejszym terminie mogą ukazać się także konwersje na inne platformy. Twórcy niedawno ogłosili, że produkcja podzielona zostanie na pięć odcinków, z których pierwszy trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Początkowo planowano wydanie całej historii w formie pojedynczego tytułu, ale w trakcie prac opowieść rozrosła się tak bardzo, że studio Red Thread musiało wybrać między mocnym obcięciem zawartości, a modelem epizodycznym. Ostatecznie uznano, że druga opcja będzie korzystniejsza dla jakości gry.

 1. Dreamfall: Chapters - oficjalna strona gry
 2. Zapowiedź Dreamfall Chapters – Najdłuższą Podróż wznowimy w 2014 roku (zapowiedź)

Ostatnia aktualizacja: 2014-07-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.