Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2015, 10:55

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Dreamfall: Chapters – rozdział czwarty opóźniony. Gra przesiada się na Unity 5

Czwarty epizod gry Dreamfall: Chapters ukaże się kilka tygodni później. Studio Red Thread Games wyjaśniło, że obecnie trwają prace nad przeniesieniem tej trójwymiarowej przygodówki na nowszą wersję silnika - Unity 5.

Na kolejny odcinek twórcy Dreamfall: Chapters każą nam jeszcze trochę poczekać. - Dreamfall: Chapters – rozdział czwarty opóźniony. Gra przesiada się na Unity 5 - wiadomość - 2015-10-14
Na kolejny odcinek twórcy Dreamfall: Chapters każą nam jeszcze trochę poczekać.

Czwarty rozdział epizodycznej przygodówki Dreamfall: Chapters ukaże się później, niż wstępnie planowano. Powodem obsuwy są przedłużające się prace nad przeniesieniem gry z silnika Unity 4.6 na wersję 5.x (obecnie jest to 5.2), jak wyjaśnia studio Red Thread Games. Nie ujawniono kiedy konkretnie możemy spodziewać się kolejnej porcji przygód w świecie Dreamfalla, ale w informacji na Kickstarterze twórcy kilkukrotnie podkreślili, że opóźnienie ma być nieznaczne – do kilku tygodni. W międzyczasie przetestowane (w programie Beta na Steamie) i opublikowane zostaną uaktualnione wersje wcześniejszych epizodów.

Mimo tych niedogodności, deweloperzy wierzą, że przesiadka na nowszą wersję silnika przyniesie wymierne korzyści. Poprawie ulec ma m.in. oprawa wizualna, wydajność gry i średnia liczba klatek na sekundę oraz stabilność programu. Twórcom łatwiej będzie też przenieść produkcję na inne platformy, czyli przede wszystkim PlayStation 4 (choć użyta tu liczba mnoga może sugerować coś więcej). Uzbrójmy się zatem w cierpliwość i zaczekajmy na ulepszone Dreamfall: Chapters.

Dreamfall: Chapters to długo wyczekiwana trzecia część cyklu trójwymiarowych przygodówek w świecie fantasy wykreowanym przez Ragnara Tornquista. Przygoda zaczęła się w 2000 roku wraz z premierą ciepło przyjętego The Longest Journey. W 2006 roku ukazała się kontynuacja zatytułowana Dreamfall: The Longest Journey. Choć za dwie pierwsze odsłony serii odpowiedzialna była firma FunCom, trzecia część stworzona została w nowym studiu Ragnara Tornquista – Red Thread Games. Ostatecznie Dreamfall: Chapters powstało w dużej mierze dzięki udanej zbiórce na Kickstarterze, w czasie której żądni przygód fani ofiarowali twórcom łącznie ponad 1,5 miliona dolarów. Przy tak hojnym wsparciu graczy pierwszy odcinek Dreamfall: Chapers udało się wypuścić w październiku 2014 roku. Na „trójkę” fani musieli więc czekać ponad 8 lat. Czy było warto? Oceny pierwszych trzech epizodów świadczą o tym, że tak – o zaletach i wadach produkcji możecie przeczytać w naszej recenzji.

  1. Dreamfall: Chapters na stronie producenta
  2. Recenzja gry Dreamfall: Chapters - najdłuższa podróż trwa!