Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Unity Engine Najnowsze wiadomości i informacje

Unity z ray tracingiem na imponującym demie The Heretic

Aquma, 19 marca 2019, 14:50

W czasie imprezy GDC 2019 firmy Unity i Nvidia zaprezentowały imponujące demo technologiczne The Heretic. Materiał pokazuje możliwości nowej wersji znanego silnika graficznego, wspierającej głośną funkcję ray tracingu.

Telltale przesiada się na Unity; kiepska kondycja studia

Entelarmer, 25 czerwca 2018, 19:38

Magazyn Variety uzyskał kolejne informacje na temat kondycji studia Telltale Games w ostatnich latach. Anonimowe źródła wtórują wcześniejszym pogłoskom o problemach z niezdrową atmosferą w firmie oraz błędnymi decyzjami zarządu. Przy okazji potwierdzono też rezygnację z Telltale Tool – autorskiego silnika, wykorzystywanego od 2006 roku.

Telltale Games przesiada się na silnik Unity?

Ender, 21 stycznia 2018, 13:10

Studio Telltale Games poszukuje specjalistów doświadczonych w pracy z silnikiem Unity. Oznacza to najpewniej, że po wielu latach wykorzystywania autorskiej technologii, twórcy w kolejnych projektach będą polegać na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych używanych przez wielu deweloperów.

Księga Umarłych – imponujące demo nowej wersji silnika Unity

Aquma, 18 stycznia 2018, 12:47

Zespół odpowiedzialny za tworzenie dem technologicznych dla silnika graficznego Unity zapowiedział Book of the Dead (pol. Księga Umarłych) – kolejną po Adam oraz Blacksmith aplikację prezentującą możliwości doskonalonego przez firmę engine’u.

Wieści ze świata (Injustice 2, Unity) 12/7/2017

Movis, 12 lipca 2017, 11:46

Dziś piszemy o dołączeniu Sub-Zero do puli wojowników w bijatyce Injustice 2 za pośrednictwem DLC i o nowej wersji silnika Unity. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zobacz nowe demo technologiczne na silniku Unity 5

Meehow, 21 czerwca 2016, 13:15

Firma Unity Technologies wypuściła do sieci zapis wideo nowego dema technologicznego, które przedstawia możliwości graficzne silnika Unity 5, działającego w rozdzielczości 1440p na karcie grafiki GeForce GTX 980. W przyszłości owe demo będzie można pobrać i uruchomić na własnym komputerze.

Escape from Tarkov nie będzie grą F2P – nowe informacje o rosyjskiej strzelance MMO

luckie, 10 grudnia 2015, 14:00

W sieci pojawiło się kilka ciekawych informacji na temat Escape from Tarkov. Gra zaoferuje wysoki stopień realizmu nie tylko w warstwie audiowizualnej, ale i w kwestii rozwoju postaci, ekonomii, zachowania broni itd. Zamknięte beta-testy rosyjskiej produkcji odbędą się na początku 2016 roku.

Dreamfall: Chapters – rozdział czwarty opóźniony. Gra przesiada się na Unity 5

luckie, 14 października 2015, 10:55

Czwarty epizod gry Dreamfall: Chapters ukaże się kilka tygodni później. Studio Red Thread Games wyjaśniło, że obecnie trwają prace nad przeniesieniem tej trójwymiarowej przygodówki na nowszą wersję silnika - Unity 5.

Wieści ze świata (Alien: Isolation, PhysX, Evolve, Worlds of Magic) 5/3/15

Draug, 5 marca 2015, 15:55

Dziś piszemy m.in. o domniemanym odejściu Phila Harrisona z Microsoftu, filmie prezentującym wczesną wersję gry Alien: Isolation z widokiem TPP, udostępnieniu za darmo technologii PhysX, wzbogaceniu Evolve o tryb obserwatora oraz przesiadce Worlds of Magic na silnik Unity 5. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Unity Engine 5 – nowy model płatności

Entelarmer, 4 marca 2015, 14:10

Firma Unity udostępniła piątą odsłonę popularnego silnika dla gier. "Piątka" wprowadza "tysiąc" zmian, poprawiających wygląd tworzonych na nim produkcji, a większość z nich dostępna jest już w darmowej wersji.

Wasteland 2 zostanie przeniesione z silnika Unity 4.5 na Unity 5

Góral, 1 marca 2015, 09:46

Twórcy gry cRPG Wasteland 2 ujawnili w informacji opublikowanej w serwisie Kickstarter, że tytuł przeniesie się z silnika Unity 4.5 na Unity 5. Dzięki temu produkcja zostanie usprawniona pod względem graficznym, a moderzy otrzymają więcej narzędzi.

Wieści ze świata (Game of Thrones: A Telltale Games Series, Space Engineers, Unity) 10/10/14

luckie, 10 października 2014, 12:00

Dziś piszemy m.in. o spekulacjach na temat Game of Thrones: A Telltale Games Series, darmowym weekendzie z grą Space Engineers oraz plotkach na temat sprzedaży silnika Unity. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano Space Noir - kosmiczną strzelankę autorów Deus Ex: The Fall

Adrian Werner, 11 marca 2014, 12:44

Znane z mobilnych przebojów Deus Ex: The Fall oraz Air Mail studio N-Fusion Interactive zapowiedziało kosmiczną strzelankę Space Noir, która ukaże się latem na pecetach.

Unity - popularny silnik pod koniec roku oficjalnie wesprze Xboksa One

Sarge, 8 września 2013, 12:40

Firma Unity Technologies podpisała porozumienie z koncernem Microsoft, na mocy którego od końca bieżącego roku silnik Unity będzie oficjalnie wspierał Xboksa One. Oznacza to, że na tę konsolę będą mogły być przenoszone gry działające w oparciu o tę technologię. Wśród najciekawszych zapowiedzi można wymienić takie tytuły jak Wasteland 2, Dreamfall: Chapters, czy Torment: Tides of Numenera.

Brian Fargo o pracach nad Wasteland 2: „To będzie gra RPG dla wyjadaczy gatunku”

Aver, 15 października 2012, 12:08

Założyciel studia inXile Entertainment, pracującego nad Wasteland 2, wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu VG 24/7 m.in. na temat postępów prac nad grą RPG, zapowiadaną na październik 2013 roku. Opowiedział także o założeniach gry drużynowej w tytule.

Project Eternity - silnik Unity i potwierdzone wsparcie dla Linuksa

Sarge, 21 września 2012, 19:50

Zespół deweloperski Obsidian Entertainment potwierdził, że gra Project Eternity będzie działać na silniku Unity i uruchomią ją także użytkownicy Linuksa. Dotychczas było jedynie wiadomo, że tytuł otrzyma wsparcie dla Windowsa oraz Maca.

Zobacz zwariowane demo technologiczne silnika Unity 4

Sarge, 24 sierpnia 2012, 08:40

Firma Unity Technologies zaprezentowała demo technologiczne silnika Unity 4, którego poprzednie wersje były używane głównie w grach przeglądarkowych oraz produkcjach dedykowanych urządzeniom mobilnym. Najnowsza edycja oferuje m.in. obsługę bibliotek DirectX 11.

Zapowiedziano Unity 4 - silnik nowej generacji z obsługą DirectX 11

Sarge, 19 czerwca 2012, 13:15

Do nowej generacji silników takich jak Unreal Engine 4 już niedługo dołączy Unity 4. Najnowsza technologia firmy Unity Technologies zaoferuje m.in. obsługę bibliotek DirectX 11, a także niezwykle realistyczną animację opartą na systemie Mecanim.

Wasteland 2 wykorzysta silnik graficzny Unity

Sarge, 14 maja 2012, 14:15

Silnik graficzny Unity był dotychczas używany przede wszystkim w produkcjach przeglądarkowych. Tę technologię wykorzysta również Wasteland 2. Brian Fargo zapewnił jednak, że na pewno nie będzie to gra przeglądarkowa.