Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2017, 12:15

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 lutego 2017 r.)

Miniony tydzień okazał się kolejnym owocnym dla polskiego runku gier. Do sprzedaży trafił 911 Operator, obejrzeliśmy nowy zwiastun obiecującej strzelanki Ruiner, SUPERHOT VR wygrało nagrodę D.I.C.E., a tania seria Extra Klasyka wzbogaciła się o kilka nowych produkcji. Do tego zapowiedziano polskie wydania Dead Rising 4 (Cenega) i Dreamfall Chapters na konsole (Techland).

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Ukazał się nowy zwiastun gry Ruiner - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 lutego 2017 r.) - wiadomość - 2017-02-28
Ukazał się nowy zwiastun gry Ruiner

Zapowiedzi

Dead Rising 4

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła pecetowa wersja Dead Rising 4. Produkcja ukaże się 14 marca 2017 roku w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru.

Warto przypomnieć, że gra zadebiutowała na PC w grudniu zeszłego roku, ale dostępna była wyłącznie w serwisie Windows Store. Dopiero w zeszłym tygodniu ogłoszono, że produkcja trafi w końcu również na Steam i doczeka się wydania pudełkowego.

Konsolowe Dreamfall Chapters

Z kolei firma Techland poinformowała, że wyda w naszym kraju pudełkową wersję przygodówki Dreamfall Chapters. Ukaże się ona 5 maja tego roku na PlayStation 4 i Xboksa One w cenie 129,90 złotych.

Produkcja zaoferuje w jednym zestawie wszystkie pięć odcinków z edycji pecetowej. Ponadto poprawione zostaną modele postaci, animacje oraz system oświetlenia, a ścieżka dźwiękowa otrzyma dodatkowe utwory.

Tanie gry

Extra Klasyka

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 lutego 2017 r.) - ilustracja #4

Wydawana przez firmę CDP.pl tania seria Extra Klasyka wzbogaciła się o pięć nowych pozycji:

  1. Blood Bowl 2,
  2. Kholat,
  3. Mount & Blade Warband + Dzikie Pola,
  4. Talisman: Horus Heresy,
  5. Thea: the Awakening.

Wszystkie one dostępne są w sugerowanej cenie detalicznej 34,99 zł.

Pozostałe wieści

Premiera 911 Operator

W ubiegłym tygodniu do sprzedaży trafiła gra 911 Operator, czyli nietypowa produkcja warszawskiego studia Jutsu Games, w której wcielamy się w pracownika służb ratunkowych obsługującego linię telefoniczną. Projekt dostępny jest wyłącznie na pecety.

Pudełkowa wersja gry ukazała się w naszym kraju nakładem firmy Cenega jako Operator numeru alarmowego.

Ruiner – nowy zwiastun

Rodzime studio Reikon Games i firma Devolver Digital wypuściły nowy zwiastun strzelanki Ruiner. Przy okazji poinformowano, że gra ukaże się latem tego roku. Szykowane są wersje na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Zaginięcie Ethana Cartera - sprzedano niemal milion egzemplarzy polskiej gry

Komentując artykuł magazynu Game Informera o niedocenionych produkcjach, polskie studio The Astronauts stwierdziło, że umieszczenie gry Zaginięcie Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter) na tej liście jest o tyle dziwne, że dostała ona wysokie recenzje i rozeszła się w niemal milionie egzemplarzy.

W ten sposób poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży tego tytułu. Ostatnimi udostępnionymi danymi było 60 tysięcy kopii uzyskane do października 2014 r.

Deweloperzy gier wśród najbogatszych Polaków

Magazyn Forbes opublikował listę najbogatszych Polaków. Znalazło się na niej kilka osób z branży gier. Dwunaste miejsce zajął Paweł Marchewka (Techland) z majątkiem szacowanym na około 2,1 miliarda złotych. Na pozycji 56. uplanował się Marcin Iwiński z CD Projektu (727 mln zł), a Michał Kiciński z tej samej firmy trafił na 65. lokatę z wynikiem 645 milionów złotych.

SUPERHOT VR z nagrodą D.I.C.E.

Przyznano nagrody D.I.C.E. dla najlepszych gier zeszłego roku. Jedna ze statuetek powędrowała do łódzkiego studia Superhot Team, którego SUPERHOT VR wygrało w kategorii gier opracowanych z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (20-24 lutego 2017)
  2. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 25-26 lutego
  3. Klabater globalnym wydawcą gry Heliborne. Nadchodzi triumfalny powrót śmigłowców bojowych