Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2014, 13:12

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zaginięcie Ethana Cartera - sprzedano 60 tysięcy egzemplarzy

Studio The Astronauts udostępniło infografikę przedstawiającą dokładne wyniki sprzedaży polskiej przygodówki Zaginięcie Ethana Cartera. Dzięki temu poznaliśmy nie tylko liczbę zakupionych przez graczy egzemplarzy, ale też popularność gry na różnych rynkach. Okazuje się, że w naszym kraju tytuł wcale nie zyskał sobie największej popularności.

Zaginięcie Ethana Cartera to przygodówka polskiego studia The Astronauts

Polskie studio The Astronauts poinformowało, że gra Zaginięcie Ethana Cartera (ang. The Vanishing of Ethan Carter) sprzedała się do tej pory w liczbie 60 tysięcy egzemplarzy. Niecałe trzy tygodnie temu informowano o 50 tysiącach sztuk, więc tytuł powoli, ale stopniowo przekonuje do siebie coraz większą liczbę graczy. Tym razem podzielono się bardziej szczegółowymi statystykami za sprawą udostępnionej infografiki (widocznej na dole wiadomości). Dzięki niej dowiedzieliśmy się na przykład, że 77% egzemplarzy rozeszło się za pośrednictwem usługi Steam. Pozostałe 23% to łączna sprzedaż GOG.com i innych serwisów cyfrowej dystrybucji, a także wydań pudełkowych. Największy popyt na grę miał miejsce w Zachodniej Europie, gdzie zakupiono ok. 30 tysięcy sztuk (50% ogólnej sprzedaży).

Mimo, że mamy do czynienia z grą rodzimego studia, to Zaginięcie Ethana Cartera zdecydowanie bardziej docenili gracze z zagranicy. Polska nie pojawiła się nawet w pierwszej dziesiątce krajów, w których przygodówka znalazła najwięcej nabywców. Na szczycie listy znajdują się Stany Zjednoczone, gdzie sprzedano 18 razy więcej egzemplarzy niż w dziesiątej w zestawieniu Austrii.

Urokliwe lokacje to duża zaleta przygodówki Zaginięcie Ethana Cartera

Infografika dostarczyła również trochę innych informacji. Okazuje się, że tylko 4% posiadaczy gry spędziło z nią więcej niż 10 godzin, a zaledwie 486 graczy przeznaczyło ponad 20 godzin na zabawę. Nie dziwi to jednak, jako że na przejście Zaginięcia Ethana Cartera potrzeba kilku godzin. Z bardziej zabawnych faktów twórcy poinformowali, że trzech graczy znalazło karabin snajperski. Jest to jednak prawdopodobnie zwykły żart, nawiązujący do wieści na temat mitycznej snajperki, jakie znajdowały się na listach zmian trzech wydanych do tej pory łatek.

Zaginięcie Ethana Cartera to polska gra przygodowa autorstwa studia The Astronauts, założonego przez m.in. Adriana Chmielarza. W produkcji wcielamy się w prywatnego detektywa Paula Prospero, który trafia do urokliwego Red Creek Valley, by odnaleźć tytułowego chłopca. Tytuł zadebiutował 25 września w pełnej polskiej wersji językowej na PC, a w przyszłym roku ma trafić także na PlayStation 4.

Infografika prezentująca wyniki sprzedaży gry Zaginięcie Ethana Cartera