Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 17:57

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zaginięcie Ethana Cartera - sprzedano niemal milion egzemplarzy polskiej gry

Rodzima przygodówka Zaginięcie Ethana Cartera od studia The Astronauts rozeszła się w prawie milionowym nakładzie - pochwalono się na Facebooku firmy.

Polskie studio The Astronauts opublikowało na Facebooku link prowadzący do artykułu Game Informera o niedocenionych produkcjach, do których zaliczono także Zaginięcie Ethana Cartera (The Vanishing of Ethan Carter). Naszą uwagę zwróciło jednak coś innego – informacja o sprzedaży. W opublikowanym poście stwierdzono bowiem, że gra „doczekała się wspaniałych recenzji od prasy oraz graczy i sprzedaliśmy jej niemal milion egzemplarzy”. Firma do tej pory niezbyt chętnie chwaliła się konkretnymi liczbami i od momentu premiery produkcji we wrześniu 2014 roku dowiedzieliśmy się jedynie, że Zaginięcie Ethana Cartera do końca października tego samego roku rozeszło się w 60 tysiącach kopii. Teraz wiadomo już, że kolejnych latach sprzedano dużo, dużo więcej.

Astronauci pochwalili się najnowszymi wynikami sprzedaży Zaginięcia Ethana Cartera.
Astronauci pochwalili się najnowszymi wynikami sprzedaży Zaginięcia Ethana Cartera.

Zaginięcie Ethana Cartera zadebiutowało najpierw na komputerach osobistych. W połowie lipca 2015 roku ukazała się wersja na konsolę PlayStation 4, która mogła się pochwalić nieco lepszą oprawą graficzną, związaną z przeniesieniem produkcji na silnik Unreal Engine 4. Parę tygodni później studio The Astronauts wydało jednak aktualizację PC-towej edycji, dodając większość elementów znanych z urządzenia firmy Sony.

Zaginięcie Ethana Cartera - sprzedano niemal milion egzemplarzy polskiej gry - ilustracja #2