Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lutego 2017, 00:01

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 25-26 lutego (m.in. Mini Metro, Deus Ex GO, Ys Chronicles)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Mini Metro, Deus Ex GO, Lara Croft GO, Ys Chronicles 1 i 2, Monster Hunter Freedom Unite, seria Oddworld oraz Assassin's Creed Identity.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu Waszej uwadze polecamy zwłaszcza znakomitego sima Mini Metro. - Promocje mobilne na weekend 25-26 stycznia (m.in. Mini Metro, Deus Ex GO, Ys Chronicles) - wiadomość - 2017-02-24
W tym tygodniu Waszej uwadze polecamy zwłaszcza znakomitego sima Mini Metro.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Mini Metro

Przegląd rozpoczynamy godną uwagi przeceną Mini Metroznakomitej produkcji nowozelandzkiego studia Dinosaur Polo Club. Mamy tu do czynienia z minimalistycznym simem, który pozwala poczuć się przez chwilę projektantem linii metra. Zabawa sprowadza się do budowania kolejnych połączeń w dynamicznie rozrastającym się mieście (do wyboru metropolie takie jak Londyn, Nowy Jork czy Paryż). Gracz dokonuje tego łącząc pojawiające się na mapie przystanki, oznaczone geometrycznymi symbolami. Musi przy tym mieć na uwadze opłacalność połączeń, jak i pasażerów, pragnących pokonać dany odcinek w jak najkrótszym czasie. Twórcom należą się gratulacje za opracowanie przystępnej, a jednocześnie rzucającej wyzwanie mechaniki rozgrywki, a także doskonale sprawdzającej się w tych warunkach minimalistycznej szaty graficznej. Wisienką na torcie jest ścieżka dźwiękowa autorstwa Disasterpeace, autora muzyki do platformówki Fez. Co ciekawe, jest ona generowana proceduralnie, będąc odpowiedzią na poczynania gracza.

 1. Android: ok. 9 zł
 2. iOS: ok. 13 zł

Wyprzedaż gier z serii GO (Android/iOS)

Na platformie Google Play i częściowo w App Store trwa wyprzedaż gier mobilnych firmy Square Enix reprezentujących serię GO. Za około 4 złote kupicie każdą z trzech dotychczasowych odsłon cyklu, czyli Hitman GO, Lara Croft GO i Deus Ex GO (w App Store tylko ostatnią z wymienionych). Są to dopieszczone pod każdym względem turowe gry logiczne. Pierwsza z nich cechuje się lekkim zabarwieniem asasyńskim, druga zachwyca przygodową nutką, a trzecia zadowoli miłośników nurtu cyberpunk.

 1. Deus Ex GO – Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. Hitman GO – Android: ok. 4 zł
 3. Lara Croft GO – Android: ok. 4 zł

Ys Chronicles 1 i 2

Taniej o 30% możecie aktualnie nabyć gry Ys Chronicles 1 i Ys Chronicles 2. Mamy tu do czynienia z konwersjami dwóch pierwszych odsłon serii, wydanych oryginalnie pod koniec lat 80. XX wieku na konsoli PC Engine. Edycje mobilne bazują na remake’u przygotowanych przed kilkoma laty z myślą o PSP. Są to klasyczne, dwuwymiarowe jRPGi, w których wcielamy się w szermierza Adola Christina i walczymy z demonami, pragnącymi przejąć władze na ludzkim światem. Podstawę rozgrywki stanowi eksploracja, prowadzenie rozmów, rozwijanie bohatera i walka. Ta ostatnia jest nietypowa, gdyż odbywa się w czasie rzeczywistym, a ataki sprowadzają się do inicjowania zderzeń z przeciwnikami.

 1. Ys Chronicles 1 – Android: 12,99 zł / iOS: ok. 13 zł
 2. Ys Chronicles 2 – Android: 12,99 zł / iOS: ok. 13 zł

Strategy & Tactics: Medieval Wars

Rosyjskie studio HeroCraft przeceniło o 2/3 udaną grę strategiczną Strategy & Tactics: Medieval Wars. Pozwala ona wziąć udział w najbardziej krwawych bitwach średniowiecznej Europy. Gra oferuje dostęp do kilku obszernych kampanii, rozgrywanych z podziałem na tury z poziomu mapy strategicznej. Do zadań gracza należy nadzorowanie sytuacji ekonomicznej i militarnej. W grze tego typu nie mogło również zabraknąć trybu potyczek oraz opcji wieloosobowej.

 1. Android: 3,99 zł

Wyprzedaż gier z serii Oddworld (Android/iOS)

Firma Oddworld Inhabitants zdecydowała się przecenić o 66% wszystkie mobilne odsłony cyklu Oddworld, a więc pierwszosobowej gry akcji Stranger’s Wrath oraz przygodowej platformówki Munch’s Oddysee. W pierwszej z wymienionych poznajemy zabawną, a jednocześnie głęboką opowieść o Nieznajomym. Akcja gry toczy się na krańcach fantastycznego uniwersum, przypominających klimatem i zasadami Dziki Zachód. Główny bohater jest łowcą, polującym za pieniądze na złoczyńców, którzy sieją w lokalnej społeczności zamęt i bezprawie. Z kolei Munch’s Oddysee jest pierwszą odsłoną marki zaprojektowaną w trzech wymiarach. Ponownie wcielamy się w niej się w Abe’a. Tym razem bohaterskiemu Mudokonowi towarzyszy jednak jeżdżący na wózku inwalidzkim Munch. Razem starają się odzyskać jaja Gabbitów, które są ostatnią szansą na przetrwanie tego ginącego gatunku.

 1. Oddworld: Munch’s Oddysee – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. Oddworld: Stranger’s Wrath – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł

Monster Hunter Freedom Unite

Posiadacze iPhone’a / iPada mogą nabyć za mniej niż połowę dotychczasowej ceny bardzo udaną konwersję doskonałej gry akcji z elementami RPG Monster Hunter Freedom Unite. Tytuł, wydany oryginalnie na konsolę PSP, został gruntownie przebudowany (m.in. poprawiona grafika, zmienione sterowanie). Gracz wciela się w myśliwego, przemierzającego imponujący świat fantasy o otwartej strukturze. Rozgrywkę napędzają coraz trudniejsze zadania zlecane użytkownikowi, które sprowadzają się do szukania rzadkich okazów roślin, toczenia walk z dużymi grupami przeciwników oraz tropienia ogromnych bestii, stanowiących znak rozpoznawczy całej serii Monster Hunter.

 1. iOS: ok. 30 zł

Assassin’s Creed Identity

Użytkownicy iOS mogą kupić za około 4 złote Assassin’s Creed Identity. Produkcję zrealizowano w formie trzecioosobowego RPG akcji, który przenosi nas w czasy włoskiego renesansu i pozwala wcielić w samodzielnie wykreowanego asasyna, którego rozwijamy wraz z postępami w rozgrywce. Kilkanaście typów zadań i świetnie zaprojektowane, typowo asasyńskie lokacje zachęcające do korzystania z akrobatycznych umiejętności bohatera czynią z gry bardzo ciekawe doświadczenie, godne uwagi przez każdego fana serii.

 1. iOS: ok. 4 zł

The Westport Independent

Solidnej, bo 80-procentowej przeceny doczekała się gra symulacyjna The Westport Independent. W produkcji studia Double Zero One Zero wcielamy się w redaktora naczelnego gazety wydawanej w fikcyjnym, autorytarnym państwie. Poprzez działalność prasową staramy się wpłynąć na opinię publiczną. Kontrolujemy wszystkie najważniejsze aspekty pracy redakcji, począwszy od zatrudniania dziennikarzy, poprzez selekcjonowanie materiałów do publikacji, na cenzurowaniu i poprawianiu tychże kończąc. Kluczowym elementem rozgrywki jest utrzymywanie dobrych relacji ze współpracownikami oraz opowiedzenie się po stronie władzy lub opozycji.

 1. iOS: ok. 4 zł

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – Enigmatis 2, MouseCraft, Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia

Prezentujemy wybór ciekawych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone/10 Mobile. W tym tygodniu obrodziło w przeceny – taniej kupicie już standardowo zestaw gier przygodowych typu HOPA od studia Artifex Mundi (m.in. Enigmatis 2: Mgły Ravenwood i Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia), a także świetne połączenie Tetrisa i Lemmings zatytułowane MouseCraft. Oferta prezentuje się następująco:

 1. 9 Poszlak – 6,50 zł
 2. Enigmatis 2: Mgły Ravenwood – 11 zł
 3. MouseCraft – 11 zł
 4. Mroczne Legendy 2 – 6,50 zł
 5. Sekrety Zbrodni: Szkarłatna Lilia – 11 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne