Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOSXBOX
Okładka Oddworld: Stranger's Wrath (PC)
OkładkaOddworld: Stranger's Wrath (PC)

Oddworld: Stranger's Wrath

Czwarta część popularnego cyklu Oddworld. Tym razem wcielamy się w będącego łowcą nagród tytułowego Nieznajomego, a fabuła utrzymana jest w mocno westernowych klimatach.

Akcji | FPP | skradanki | western | FPS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oddworld: Stranger's Wrath Premiera

25sty2005

XBOX

20gru2010

PC

27lis2014

iOS

8gru2014

AND

Gry podobne do Oddworld: Stranger's Wrath

Beyond Good & Evil

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Galleon

Stranger's Wrath to czwarta z kolei część popularnej sagi Oddworld, która zdobyła serca graczy oryginalnymi postaciami i niecodziennym poczuciem humoru. Jej kolejna odsłona stanowi odejście od schematów znanych z poprzednich części serii, będącymi klasycznymi platformówkami. Tym razem mamy bowiem do czynienia z połączeniem gry akcji z przygodówką i skradanką.

W Stranger’s Wrath wcielamy się w postać tytułowego Nieznajomego – przypominającego westernowego łowcę nagród antybohatera, którego działania bywają niebezpieczne i nieprzewidywalne. Wydarzenia przedstawione w grze toczą się na krańcach fantastycznego uniwersum, gdzie niczym na Dzikim Zachodzie nie funkcjonują żadne zasady, a na wolności grasują rozmaici przestępcy, szerzący zamęt i bezprawie. Nasz bohater zalicza się do tych nielicznych, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i dla pieniędzy niezłomnie ściga kolejnych rzezimieszków. W miarę postępów w grze przyjdzie nam jednak zmierzyć się z prawdziwą naturą Nieznajomego, a jej poznanie zbliży nas do zdobycia najważniejszej z nagród.

Podczas naszej przygody przemierzamy rozmaite lokacje, takie jak miasta, lasy, fabryki, górskie kryjówki itp. W miarę odkrywania świata mamy do czynienia z różnymi typami jego mieszkańców, a także naszych potencjalnych przeciwników. Każdy z nich posługuje się odmiennym językiem. Porozumiewanie się z nimi jest jednak konieczne dla uzyskania wielu przydatnych informacji, dotyczących ściganych przez nas osób. W tym celu twórcy serii Oddworld opracowali specjalny system zwany GameSpeak, który odpowiedzialny jest za konwersację z obdarzonymi sztuczną inteligencją postaciami niezależnymi.

Mechanika gry daje użytkownikowi dużą swobodę w kolejności dobierania i wykonywania zleceń. Nierzadko wymaga też sporej cierpliwości, gdyż w pewnych przypadkach trzeba poczekać na odpowiedni moment do podjęcia dalszych kroków. Nasz protagonista posługuje się dosyć oryginalnym uzbrojeniem, jakie stanowi dwulufowa kusza, wykorzystująca w formie pocisków schwytane przez nas istoty. Każda z nich wpływa na wrogów w inny, właściwy sobie sposób - np. jako bomba spowalniająca lub gaz obezwładniający. Rozwój akcji obserwować możemy z perspektywy pierwszej osoby, która świetnie sprawdza się podczas celowania i wymiany ognia. Podczas pozostałych czynności skorzystać możemy z trybu trzecioosobowego, by dzięki niemu bez przeszkód podziwiać otoczenie lub obserwować przebieg interakcji z innymi postaciami.

Podobnie jak poprzednia część serii, również i Stranger’s Wrath został pierwotnie przygotowany jako tytuł ekskluzywny dla pierwszej generacji konsoli Microsoft Xbox.

Ostatnia modyfikacja 7 października 2013

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 242 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Oddworld: Stranger's Wrath

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Oddworld: Stranger's Wrath Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1.9 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
XBOX
PC
iOS
AND