Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2012, 09:41

Ujawnienie Oddworld: Hand of Odd coraz bliżej

Ruszyła oficjalna strona strategii Oddworld: Hand of Odd. Obecnie jej zawartość jest wyjątkowo skromna, ale już wkrótce możemy się spodziewać wysypu informacji na temat tego projektu.

Ujawnienie Oddworld: Hand of Odd coraz bliżej - ilustracja #1

Miłośnicy cyklu Oddworld od dawna czekają na nową grę osadzoną w tym uniwersum. W ciągu ostatnich kilku lat ukazały się odświeżone wersje starszych odsłon, co jednak jedynie przytłumiło, a nie zaspokoiło głód fanów. Teraz wiele wskazuje na to, że oczekiwanie już wkrótce dobiegnie końca. Uruchomiona została bowiem strona Hand of Odd. Obecnie znajduje się na niej jedynie logo projektu, ale zapewne już wkrótce dostaniemy kolejne informacje.

W prace nad grą zaangażowani są nie tylko ojcowie marki, czyli ludzie z Oddworld Inhabitants, ale również studio Just Add Water. Drugi z tych zespołów odpowiedzialny jest m.in. za niedawne pecetowe konwersje Oddworld: Stranger's Wrath oraz Oddworld: Munch's Oddysee. Warto też wspomnieć, że pojawiły się plotki, według których Oddworld: Hand of Odd będzie RTS-em opartym na systemie darmowym z mikropłatnościami.

Produkcja Hand of Odd ruszyła w tym samym czasie Munch's Oddysee. Drugi z tych tytułów ostatecznie ukazał się na pierwszą generację konsoli Xbox. Natomiast o Hand of Odd zrobiło się na kilka lat cicho, aż w końcu w 2004 roku zawieszono prace nad tym projektem. W zeszłym roku Just Add Water wspominało, że ma w planach wskrzeszenie gry i start oficjalnej strony wskazuje na to, że już wkrótce zostanie ona ujawniona.

Najnowsze wcielenie Oddworld: Hand of Odd zapewne będzie się mocno różniło od pierwowzoru sprzed dziesięciu lat, ale i tak warto przypomnieć ówczesne plany twórców. Mechanika miała stanowić mieszankę zręcznościówki z RTS-em. Gracz mógłby w każdej chwili porzucić kamerę umieszczoną za plecami bohatera i przełączyć się na widok strategiczny, w którym dowodziłby armiami. W trakcie zabawy wymagane byłoby zbieranie surowców, szkolenie wojowników, wznoszenie wiosek oraz dbanie o zaspokajanie potrzeb ich mieszkańców. Zapowiadano również, że w grze znajdzie się tryb multiplayer dla maksymalnie szesnastu osób.

Jak to wszystko miało prezentować się w akcji możecie zobaczyć oglądając wczesne demo technologiczne:

Ujawnienie Oddworld: Hand of Odd coraz bliżej - ilustracja #2 Serię Oddworld zapoczątkowała wydana w 1997 roku platformówka Oddworld: Abe's Oddysee. Okazała się ona dużym sukcesem, więc rok później do sprzedaży trafiło Oddworld: Abe's Exoddus. Twórcy chcieli, aby główny cykl zamknął się w pięciu częściach zgromadzonych pod nazwą Oddworld Quintology. Jak dotąd ukazały się tylko dwie jego odsłony: Abe's Oddysee oraz Munch's Oddysee. Produkcje takie jak Abe's Exoddus czy Stranger's Wrath uznawane są za gry poboczne, które nie wchodząw skład zaplanowanej piątki.