Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2012, 11:18

autor: Adrian Werner

Jack Keane 2 – nowe informacje i pierwsze screeny

Studio Deck13 zdradziło wreszcie nowe informacje na temat przygodówki Jack Keane 2. Opublikowano również pierwsze screeny z gry.

Jack Keane 2 – nowe informacje i pierwsze screeny - ilustracja #1

Rok temu niemieckie studio Deck13 zapowiedziało grę Jack Keane 2, czyli kontynuacje udanej przygodówki wydanej w 2007 roku. Niestety, wtedy twórcy poskąpili informacji na temat tego projektu i przez następne miesiące wypuścili jedynie kilka niewiele mówiących artworków. Na szczęście, teraz uległo to zmianie. Autorzy zdradzili wreszcie konkrety na temat gry oraz opublikowali pierwsze screeny.

Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły, poza tym, że ponownie wyruszymy na poszukiwania legendarnego skarbu. Pojawi się też oczywiście czarny charakter, który zechce wykorzystać ten artefakt do zapanowania nad światem.

Jack Keane 2 będzie tradycyjną przygodówką, w której większość czasu spędzimy na przeszukiwaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Zabawę urozmaicą jednak okazjonalne sekwencje walki. Zostaną one zrealizowane w ciekawy sposób – w formie turowego systemu potyczek. Będzie on dosyć prosty i polegać ma jedynie na wybieraniu typów ataków oraz obrony. W trakcie swoich podróży Jack uczyć się ma regularnie nowych ciosów oraz technik. Jednocześnie każdą walkę będzie można powtarzać dowolną ilość razy. Pojawią się również sekcje platformówkowe, ale one również będą proste i stanowić mają jedynie urozmaicenie zabawy, a nie prawdziwe wyzwanie.

Niewiele wiadomo na temat fabuły. W trakcie przygody będziemy musieli m.in. wydostać się z więzienia i wziąć udział w pościgu na pustyni. Odwiedzimy również port w Hamburgu. Co ciekawe, pomimo faktu, że ludzie z Deck13 mają już na koncie czternaście gier, to Jack Keane 2 jest pierwszą produkcją, w której umieścili lokację niemiecką. Oczywiście, twórcy zaoferują mocno humorystyczne spojrzenie na swoich rodaków. Pojawi się też wątek romantyczny i o względy bohatera będą rywalizowały dwie kobiety - Amanda i Eve.

Jack Keane 2 powstaje wyłącznie z myślą o pecetach, ale autorzy nie wykluczają, że w przyszłości ukażą się również wersje na inne platformy. Premiera ma nastąpić w drugiej połowie tego roku. Projekt jest jednym z największych, jakie finansuje obecnie firma Astragon, więc możemy być pewni, że wydawca nie będzie oszczędzał na promowaniu gry podczas tegorocznych targów Gamescom.