Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Jack Keane 2: The Fire Within (PC)
OkładkaJack Keane 2: The Fire Within (PC)

Jack Keane 2: The Fire Within PC

Jack Keane and the Fire Within

Druga cześć utrzymanej w kreskówkowych klimatach przygodówki Jack Keane. Ponownie kierujemy poczynaniami tytułowego awanturniczego kapitana. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click

Jack Keane 2: The Fire Within Premiera PC

7listopada2012

producent: Deck13 Interactive wydawca: astragon Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jack Keane and the Fire Within to sequel popularnej gry przygodowej autorstwa niemieckiego studia Deck13 Interactive, która miała swoją premierę w 2007 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez fanów gatunku.

Gra przenosi nas w czasy wczesnej epoki kolonialnej. Głównym bohaterem produkcji po raz kolejny jest awanturniczy i żądny przygód kapitan Jack Keane. Osierocony w dzieciństwie i wychowany w ubogiej dzielnicy Londynu bohater nie boi się podejmować brawurowych, ale i niebezpiecznych misji – z kolei jego urok osobisty, charyzma i odrobina bezczelności czynią z niego postać, która wyjątkowo często pakuje się w poważne tarapaty. Akcja toczy się trzy lata po wydarzeniach z pierwowzoru i opowiada o poszukiwaniach legendarnego skarbu. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy Jack już od dłuższego czasu znajduje się w więzieniu w Szanghaju, gdzie trafił celowo, aby zdobyć zaufanie szamana posiadającego wiedzę o lokalizacji skarbu. Po ucieczce z niewoli bohater wyrusza na wyprawę, podczas której towarzyszy mu znana z pierwszej części Amanda oraz młoda fotoreporterka imieniem Eve. Warto dodać, że obie kobiety rywalizują o względy bohatera. Jednocześnie Keane zmuszony jest do stawienia czoła mającemu chrapkę na skarb złemu profesorowi Umbatiemu. W trakcie przygód odwiedzamy m.in. Egipt, górę Kilimandżaro oraz Hamburg.

Jack Keane and the Fire Within to klasyczna przygodówka. Większość czasu rozgrywki spędzamy więc na przemierzaniu niezwykle barwnych lokacji, znajdujących się w różnych miejscach globu, rozmowach z napotykanymi postaciami, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Tytuł nie próbuje na nowo zdefiniować reguł gatunku i miłośnicy klasycznych gier przygodowych poczują się tu jak w domu. Jednocześnie wprowadzono jednak sporo zmian, które uatrakcyjniają zabawę. Parę łamigłówek ma kilka różnych rozwiązań, a dokonane wybory symbolicznie wpływają na zakończenie całej opowieści. Obecne są również sekwencje walki, ale zrealizowane w sposób przypominający pojedynki szermiercze z serii Monkey Island. Oznacza to, że ich przebieg pozostaje w pełni przygodówkowy, a zabawa polega na poznaniu stosownych technik, a potem wskazaniu odpowiednich symbolizujących je kart, by odnieść zwycięstwo nad przeciwnikiem.

Historia przedstawiona jest w lekki i humorystyczny sposób. Odpowiada temu grafika, która – choć wykonana w trójwymiarze – oferuje jednocześnie mocno kreskówkowe klimaty, nawiązujące do stylistyki spopularyzowanej przez klasyczne przygodówki LucasArts.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jack Keane 2: The Fire Within

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Jack Keane 2: The Fire Within Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7