Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2013, 08:01

Jack Keane 2: The Fire Within trafiło do sprzedaży

Doczekaliśmy się wreszcie premiery anglojęzycznej wersji przygodówki Jack Keane 2: The Fire Within. Gra trafiła do sprzedaży na serwisie Steam i przez najbliższy tydzień objęta będzie promocyjną obniżką ceny.

Nadszedł wreszcie dzień, na który fani przygodówek czekali od dawna. Do sprzedaży trafiło Jack Keane 2: The Fire Within, czyli kontynuacja udanej produkcji studia Deck 13 z 2007 roku. Gra dostępna jest wyłącznie w wersji pecetowej i można ją kupić za pośrednictwem serwisu Steam. Do 5 lipca potrwa promocja, w ramach której cena została obniżona o 20% do poziomu 23,99 euro, czyli w przeliczeniu około 104 zł.

  1. Jack Keane 2: The Fire Within – na Steam
  2. Jack Keane 2: The Fire Within – oficjalna strona gry

Akcja gry rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniej odsłony. Ponownie kierujemy tytułowym poszukiwaczem przygód, który przybywa do Szanghaju zwabiony plotkami o legendarnym skarbie. Na miejscu bohater celowo wpada tarapaty i trafia za kraty. Wszystko z powodu informacji, że w więzieniu przebywa szaman posiadający wskazówki prowadzące do skarbu. W tym momencie gracze obejmują kontrolę nad Keanem i ich pierwszym zadaniem jest wykombinowanie sposobu ucieczki. Gdy już tego dokonamy czeka nas długa przygoda, podczas której odwiedzimy wiele słynnych miejsc na kilku kontynentach, w tym Egipt, górę Kilimandżaro oraz Hamburg.

Jack Keane 2: The Fire Within trafiło do sprzedaży - ilustracja #1

Jack Keane 2: The Fire Within oferuje dwa tryby sterowania. Możemy kontrolować bohatera bezpośrednio za pośrednictwem klawiszy WASD lub też wybrać tradycyjny interfejs point-n-click. Rozgrywka pozostaje w większości wierna przygodówkowym tradycjom. Zabawa polega więc głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek.

Autorzy wprowadzili jednocześnie elementy, których zadaniem jest urozmaicenie rozgrywki. Wiele łamigłówek posiada kilka alternatywnych rozwiązań i wybrane przez nas metody wpływają na kształt dalszego przebiegu fabuły. Ponadto pojawiają się również sekwencje walki. Zrealizowane one jednak zostały w sposób przygodówkowy i wygrana wymaga sprytu, a nie zręczności. Pokonanie wrogów umożliwia przejęcie ich technik, które potem wykorzystujemy w pojedynkach z potężniejszymi nieprzyjaciółmi.