Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2012, 12:19

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Nuclear Dawn 2 w planach studia InterWave

Nuclear Dawn – hybryda pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) i strategii czasu rzeczywistego (RTS) doczeka się kontynuacji. Informację tę ujawnił Michael Beenen, dyrektor zarządzający InterWave Studios podczas rozmowy z użytkownikami serwisu reddit.

Nuclear Dawn 2 w planach studia InterWave - ilustracja #1

Mamy dobrą nowinę dla miłośników strzelanin w postapokaliptycznych klimatach. Deweloperzy z niezależnego studia InterWave mają zamiar aktywnie pracować nad rozwojem marki Nuclear Dawn. W planach są nie tylko kolejne aktualizacje i dodatkowe materiały, ale także przeróbki niektórych elementów gameplay'a, a nawet pełnoprawny sequel.

Trzeba przyznać, że twórcy Nuclear Dawn długo kazali czekać na swoje dzieło. Zapowiedziana w 2006 roku gra ukazała się dopiero we wrześniu ubiegłego roku. 80 tys. kopii sprzedanych wyłącznie za pośrednictwem platformy Steam trudno też uznać za oszałamiający sukces, ale deweloperzy są zadowoleni z pozytywnego odbioru wśród graczy.

W rozmowie z użytkownikami serwisu reddit Michael Beenen przyznał, że obecnie studio ma w planach kilka projektów adresowanych na różne platformy sprzętowe. Wśród nich jest również Nuclear Dawn 2.

„Aktualna wersja Nuclear Dawn będzie nadal rozwijana poprzez dodawanie nowych funkcji i map oraz usuwanie błędów. Mamy w planach również sequel i kilka innych gier, ale to wszystko, co mogę w tej chwili powiedzieć.”

Nuclear Dawn 2 w planach studia InterWave - ilustracja #2

Szczegóły dotyczące Nuclear Dawn 2 owiane są tajemnicą, ale w innej wypowiedzi Beenen zapewnił, że tworząc kontynuację deweloperzy więcej uwagi poświęcą m.in. fabule, rozgrywce jednoosobowej oraz pojazdom do zabawy w trybie multiplayer.

Kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac nad Nuclear Dawn 2? Przypuszczalnie zależy to od stanu finansów studia. Szef InterWave nie ukrywa, że deweloperzy chętnie przerobiliby jeszcze niektóre elementy rozgrywki w „jedynce”, ale wymaga to większego napływu gotówki ze sprzedaży gry.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Nuclear Dawn
  2. Oficjalna strona internetowa InterWave Studios