Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nuclear Dawn 2 (PC)
OkładkaNuclear Dawn 2 (PC)

Nuclear Dawn 2 PC

Nuclear Dawn 2 to produkcja łącząca w sobie elementy strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby oraz taktycznej strategii czasu rzeczywistego. Dzieło studia InterWave ponownie przenosi nas do świata wyniszczonego przez wojnę nuklearną.

Akcji | FPP | RTS | postapokalipsa

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nuclear Dawn 2 Premiera PC

anulowana

producent: InterWave Studios wydawca: Just-A-Game

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nuclear Dawn 2

Warframe

PlanetSide 2

Carrier Command: Gaea Mission

Nuclear Dawn 2 to połączenie pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) z trybem strategicznym (RTS), za które odpowiedzialne jest studio InterWave. Tytuł został osadzony w postapokaliptycznej scenerii oferując możliwość wcielenia się w szeregowego żołnierza lub dowódcę i wzięcia udziału w bitwach do 32 osób.

Produkcja stanowi kontynuację wydanego w 2011 roku Nuclear Dawn. Gra ponownie przenosi nas w czasy po III wojnie światowej, w której zastosowano na masową skalę broń nuklearną doprowadzając świat do krawędzi zagłady. Jednak nawet w tym tragicznym okresie nie ustaje walka o władzę i ostatnie pozostałe na Ziemi surowce. W konflikcie biorą udział dwie strony – Konsorcjum oraz Imperium, z których każda dysponuje rozbudowanym arsenałem nowoczesnych narzędzi zagłady.

Rozgrywka w Nuclear Dawn 2 jest nastawiona przede wszystkim na tryb multiplayer i może w niej wziąć udział do 32 graczy (po 16 na każdą ze stron). Gracze wcielają się w szeregowych żołnierzy i uczestniczą w bataliach w trybie pierwszoosobowym (FPS) lub w dowódców, którzy czuwają nad swoim oddziałem obserwując potyczkę z lotu ptaka (RTS). Każda drużyna może posiadać tylko jednego dowódcę.

Jako żołnierz możemy wcielić się w jedną z czterech przygotowanych przez autorów klas. Exo to najcięższa z nich dysponująca ciężkim karabinem maszynowym zasypującym gradem pocisków przeciwników i budynki. Jej słabą stroną jest mała prędkość przemieszczania się. Assault to średnio opancerzeni żołnierze dysponujący bronią skuteczną na dużych dystansach oraz możliwością wykrywania niewidzialnych wrogów. Stealth to najlżej opancerzona klasa. Żołnierze wchodzący w jej skład dysponują jednak możliwością stania się niewidzialnymi, a ponadto posiadają na wyposażeniu karabin snajperski i broń białą do atakowania z zaskoczenia. Ostatnim typem żołnierza jest Support, wspierający kompanów apteczkami, granatami EMP zdolnymi unieszkodliwić wrogie pojazdy czy miotaczem ognia skutecznym w walce z wrogą piechotą na małym dystansie.

Wcielając się w dowódcę naszym głównym zadaniem jest stawianie budynków i rozwój technologii wspierających naszych żołnierzy na polu bitwy. Ponadto możemy grupować podkomendnych w 6-cio osobowe oddziały i wyznaczać im zadania, za które będą otrzymywać punkty doświadczenia. Awansowanie na kolejne poziomy nie tylko spowoduje awans na wyższe stopnie wojskowe zgodne z prawdziwymi, ale odblokuje też dostęp do nowych broni i zdolności unikalnych dla każdej klasy.

Twórcy przygotowali sześć map osadzonych w różnych zakątkach świata. Potyczki można prowadzić między innymi w Nowym Jorku, tokijskim metrze, na mroźnej Syberii oraz w Londynie. Tytuł korzysta z silnika Source, oferuje wszystkie funkcje platformy Steam (np. Steam Cloud) i zawiera Software Development Kit umożliwiający graczom między innymi tworzenie nowych map. W rozgrywce mogą jednocześnie brać udział posiadacze PC-tów oraz Macintoshy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 2-32  

Oczekiwania czytelników: 6.8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nuclear Dawn 2: 16+