Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2012, 14:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Guild Wars 2) 22/6/12

Dziś piszemy m.in. o przesunięciu daty premiery gry Test Drive: Ferrari Racing Legends, wytrzymałościowym teście serwerów Guild Wars 2, zdementowaniu plotek na temat Oddworld: Stranger's Wrath HD w wersji na Xboksa 360, a także pracach nad strzelaniną Homefront 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Post Apocalyptic Mayhem

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Post Apocalyptic Mayhem. Dzieło studia Steel Monkeys możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 11 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Guild Wars 2

27 czerwca o godzinie 19:00 rozpocznie się wytrzymałościowy test serwerów w grze Guild Wars 2. Potrwa on przez cztery godziny i będzie dostępny dla wszystkich osób, które przedpremierowo zamówiły produkcję studia ArenaNet. W ten sposób twórcy chcą sprawdzić, jak serwery wytrzymają duży napór graczy w krótkim czasie.

Test Drive: Ferrari Racing Legends

Wygląda na to, że po raz kolejny przesunięto datę premiery gry Test Drive: Ferrari Racing Legends. Twórcy poinformowali na Facebooku, że nowa odsłona popularnej serii wyścigowej zadebiutuje 6 lipca w większości europejskich krajów na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Pytanie tylko, czy zalicza się do nich polska, bo przed miesiącem firma IQ Publishing podała do wiadomości, że w naszym kraju produkcja studia Slightly Mad Studios zadebiutuje 29 czerwca zarówno na konsolach, jak i na PC.

Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Guild Wars 2) 22/6/12 - ilustracja #1
W grze zasiądziemy za kierownicą samochodów marki Ferrari

Gaikai

Serwis Gamasutra donosi, że usługa Gaikai została wystawiona na sprzedaż i poszukiwani są kupcy, którzy byliby skłonni wyłożyć na nią 500 milionów dolarów. Informacja nie została potwierdzona, więc musimy czekać na oficjalne oświadczenia w tej sprawie. Gaikai to jedna z najbardziej popularnych usług wspierająca technologię cloud gamingu, czyli grania w gry na zewnętrznych serwerach.

Crystal Dynamics

Studio Crystal Dynamics zatrudni starszego inżyniera animacji, który pomógłby stworzyć „grę będącą przedstawicielem zupełnie nowej marki na przyszłe platformy sprzętowe”. Wygląda więc na to, że twórcy nadchodzącej odsłony serii Tomb Raider pracują już przy konsolach nowej generacji. Nie wiadomo o jaką konkretnie produkcję może chodzić w ogłoszeniu, ale możemy w nim przeczytać o przygodowej grze akcji, w której akcję obserwujemy zza pleców postaci.

Deus Ex: Bunt Ludzkości

W ramach Oferty Weekendowej na platformie Steam o 75% przeceniono grę Deus Ex: Bunt Ludzkości. Dzieło studia Eidos Montreal możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 5,99 euro (ok. 26 zł). Promocja potrwa do 25 czerwca (godzina 19:00) i można w niej zakupić również dodatki DLC oraz inne części serii Deus Ex.

Homefront 2

Cevat Yerli (prezes studia Crytek) powiedział w wywiadzie dla serwisu CVG, że nie ma żadnego zagrożenia dotyczącego produkcji gry Homefront 2. Takie wątpliwości pojawiły się w momencie, gdy firma THQ (wydawca omawianego tytułu) zaczęła zwalniać kolejnych pracowników. Na szczęście wygląda na to, że restrukturyzacja nie wpłynie w negatywny sposób na deweloping strzelaniny Homefront 2.

Oddworld: Stranger’s Wrath HD

Studio Oddworld Inhabitants ostatecznie zaprzeczyło, jakoby gra Oddworld: Stranger’s Wrath HD miała kiedykolwiek pojawić się na Xboksie 360. Okazuje się, że firma Microsoft miała zbyt duże wymagania by odświeżona wersja produkcji z 2005 roku mogła ukazać się w usłudze Xbox Live. Przy okazji potwierdzono, że 27 czerwca wersja na PlayStation 3 doczeka się nowej łatki wprowadzającej wsparcie dla kontrolera PlayStation Move oraz wyświetlania obrazu w 3D.

Wieści ze świata (Test Drive: Ferrari Racing Legends, Guild Wars 2) 22/6/12 - ilustracja #2
Oryginalna wersja gry z 2005 roku ukazała się na pierwszym Xboksie

Journey

Studio thatgamecompany potwierdziło za pośrednictwem Twittera, że gra Journey zostanie wydana w Edycji Kolekcjonerskiej, w której zawarte zostaną również dwa poprzednie dzieła tego dewelopera: flOw oraz Flower. Dotychczas wszystkie te produkcje były dostępne wyłącznie w usłudze PlayStation Network. Twórcy na razie nie zdradzają więcej szczegółów na temat zestawu.

Legend of Grimrock

Studio Almost Human poinformowało, że prace nad edytorem map do gry Legend of Grimrock weszły w fazę alfa i są coraz bliżej zakończenia. Dowiedzieliśmy się także, że wtórcy przygotowują „projekt związany z Legend of Grimrock”. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale wiadomo na pewno, że chodzi o prace nad nowymi potworami i lokacjami w grze. Oznacza to, że deweloper w przyszłości może udostępnić informacje na temat pierwszego dodatku DLC do swojego dzieła.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: