Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSVPS4
Okładka Home (PC)
OkładkaHome (PC)

Home

Gra przygodowa w stylu retro przepełniona klimatem grozy. Odzyskujemy przytomność w nieznanym domu, w którym popełniono morderstwo. Walcząc z własnymi lękami i wątpliwościami podejmujemy decyzje wpływające na finał opowiadanej historii.

Przygodowe | horror | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Home Premiera

31sie2012

PC

14kwi2015

PSV PS4

Home to gra przygodowa stworzona samodzielnie przez Benjamina Riversa. Pod względem mechaniki oraz stylistyki nawiązuje do klasycznych przedstawicieli tego gatunku. Kluczową rolę w trakcie zabawy odgrywa warstwa narracyjna. Poruszamy się po dwuwymiarowych lokacjach w poszukiwaniu aktywnych przedmiotów. Wchodząc z nimi w interakcję staramy się poukładać elementy łamigłówki dotyczącej przeszłych wydarzeń.

Główny bohater odzyskuje przytomność w opuszczonym domu. Nie pamięta jak znalazł się w tym miejscu. Po chwili odnajduje zwłoki nieznanego mężczyzny i tak rozpoczyna się trzymająca w napięciu opowieść o zagubionym człowieku, który musi zmierzyć się z przerażającymi faktami. Pojawiają się obawy o życie jego żony, Rachel. Czy wszystko z nią w porządku? Kim był zamordowany mężczyzna? Kto tego dokonał?

W przeciwieństwie do klasycznych przygodówek typu point-and-click, w Home nie zarządzamy ekwipunkiem. Jeśli podniesiemy jakiś przedmiot, to główny bohater sam znajduje dla niego odpowiednie zastosowanie. Gra nie obsługuje myszki – wszystkie czynności wykonujemy za pomocą klawiatury. Ukończenie tego tytułu zajmuje niecałe półtorej godziny, a twórca nie przewidział możliwości zapisania postępów, więc gracz musi przeżyć całą przygodę za jednym podejściem.

Benjamin Rivers zastosował w grze Home oprawę wizualną zaczerpniętą rodem z epoki komputerów ośmiobitowych. Oznacza to, że zarówno postacie jak i otoczenie składają się z niewielkiej liczby pikseli. Nastrój grozy potęguje ścieżka dźwiękowa pełna niepokojących odgłosów. Wszystkie przemyślenia głównego bohatera pojawiają się jedynie w formie tekstowej.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Home

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PSV
PS4