Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSV
Okładka NightCry (PC)
OkładkaNightCry (PC)

NightCry

Project Scissors

Utrzymana w klimacie japońskich opowieści grozy przygodowa gra akcji, powstała jako owoc współpracy studia Nude Maker z całą plejadą weteranów gatunku, mających na swoim koncie prace przy takich markach jak Clock Tower, Silent Hill czy filmowa seria Ju-On.

Przygodowe | TPP | survival horror | horror | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NightCry Premiera

29mar2016

PC

31sty2019

PSV

producent: Nude Maker wydawca: Playism Strona oficjalna

Night Cry na PSV i PC to przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie japońskich opowieści grozy. Produkcję opracowało studio Nude Maker, a w procesie twórczym brała udział prawdziwa śmietanka weteranów japońskiego horroru. Głównym projektantem był Hifumi Kouno, które pełnił tę samą rolę przy produkcji dwóch pierwszych odsłon cyklu Clock Tower. Natomiast za projekty postaci odpowiadał Masahiro Ito, mający na koncie długoletnią pracę nad cyklem Silent Hill. To ten artysta dał światu takie legendarne maszkary z tej serii jak koszmarne pielęgniarki czy Piramidogłowy. W zespole deweloperskim znalazł się również Takashi Shimizu, czyli reżyser filmowego cyklu Ju-on.

Fabuła

Akcja gry toczy się na pokładzie luksusowego statku pasażerskiego. W samym środku rejsu przez ocean rozpoczyna się seria bestialskich mordów. Wśród ofiar znajdą się także członkowie załogi, która szybko zostaje przetrzebiona tak bardzo, że statek nie jest już w stanie kontynuować podróży, stając się więzieniem dla wciąż pozostających przy życiu pasażerów. Gracz wciela się w jednego z ocalałych i jego zadaniem staje się odkrycie tożsamości mordercy. Tylko w ten sposób może ocalić samego siebie oraz resztę niewinnych osób.

Mechanika

Night Cry jest przygodową grą akcji, w której znacznie większy nacisk położono na elementy przygodówkowe niż zręcznościowe. Podczas zabawy eksplorujemy statek, rozmawiamy z postaciami, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Pojawiają się co pewien czas także sekcje wymagające od nas dobrego refleksu, ale nie są to typowe sceny walki - większość nich polega na ukrywaniu się przed mordercą oraz, w razie wykrycia, próbach ratowania się ucieczką. Ponadto część łamigłówek musimy rozwiązać pod presją czasu, gdy naszej postaci grozi śmierć, jeśli szybko nie upora się z wyzwaniem.

Tryb gry: single player  

NightCry cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe NightCry: 18+

NightCry Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800/Radeon HD 3830 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
PSV
PC