Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPC
Okładka NightCry (PSV)

NightCry

Project Scissors

Utrzymana w klimacie japońskich opowieści grozy przygodowa gra akcji, powstała jako owoc współpracy studia Nude Maker z całą plejadą weteranów gatunku, mających na swoim koncie prace przy takich markach jak Clock Tower, Silent Hill czy filmowa seria Ju-On.

Przygodowe | TPP | survival horror | horror | przygodowe gry akcji

Okładka NightCry (PSV)

producent: Nude Maker

wydawca: Playism

Strona oficjalna

data premiery gry:

29mar2016

PC

31sty2019

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Night Cry na PSV i PC to przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie japońskich opowieści grozy. Produkcję opracowało studio Nude Maker, a w procesie twórczym brała udział prawdziwa śmietanka weteranów japońskiego horroru. Głównym projektantem był Hifumi Kouno, które pełnił tę samą rolę przy produkcji dwóch pierwszych odsłon cyklu Clock Tower. Natomiast za projekty postaci odpowiadał Masahiro Ito, mający na koncie długoletnią pracę nad cyklem Silent Hill. To ten artysta dał światu takie legendarne maszkary z tej serii jak koszmarne pielęgniarki czy Piramidogłowy. W zespole deweloperskim znalazł się również Takashi Shimizu, czyli reżyser filmowego cyklu Ju-on.

Fabuła

Akcja gry toczy się na pokładzie luksusowego statku pasażerskiego. W samym środku rejsu przez ocean rozpoczyna się seria bestialskich mordów. Wśród ofiar znajdą się także członkowie załogi, która szybko zostaje przetrzebiona tak bardzo, że statek nie jest już w stanie kontynuować podróży, stając się więzieniem dla wciąż pozostających przy życiu pasażerów. Gracz wciela się w jednego z ocalałych i jego zadaniem staje się odkrycie tożsamości mordercy. Tylko w ten sposób może ocalić samego siebie oraz resztę niewinnych osób.

Mechanika

Night Cry jest przygodową grą akcji, w której znacznie większy nacisk położono na elementy przygodówkowe niż zręcznościowe. Podczas zabawy eksplorujemy statek, rozmawiamy z postaciami, gromadzimy przedmioty i rozwiązujemy zagadki. Pojawiają się co pewien czas także sekcje wymagające od nas dobrego refleksu, ale nie są to typowe sceny walki - większość nich polega na ukrywaniu się przed mordercą oraz, w razie wykrycia, próbach ratowania się ucieczką. Ponadto część łamigłówek musimy rozwiązać pod presją czasu, gdy naszej postaci grozi śmierć, jeśli szybko nie upora się z wyzwaniem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe NightCry

18+

Wymagania sprzętowe NightCry

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800/Radeon HD 3830 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Wieści ze świata (Borderlands: The Pre-Sequel!, Project Scissors: Night Cry, World of Tanks) 26/1/2015
Wieści ze świata (Borderlands: The Pre-Sequel!, Project Scissors: Night Cry, World of Tanks) 26/1/2015

wiadomość26 stycznia 2015

Dziś piszemy m.in. o DLC z kolejną grywalną postacią do Borderlands: The Pre-Sequel!, starcie zbiórki pieniędzy na horror Project Scissors: Night Cry, rekordzie ustanowionym w PlanetSide 2, premierze 8-bitowych bitew w World of Tanks oraz puli nagród turnieju Counter-Strike: Global Offensive na Intel Extreme Masters w Katowicach. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (15-21 września)
Gry mobilne w natarciu! Tydzień z GramyNaWynos.pl (15-21 września)

wiadomość21 września 2014

Miniony tydzień przyniósł rynkowi mobilnemu m.in. premiery strategii Star Wars: Commander, gry wyścigowej Beach Buggy Racing oraz zwariowanej zręcznościówki Goat Simulator. Ponadto zapowiedziano sporo nowych projektów, w tym Project Scissors oraz Spacewright.

PSV
PC