Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS4PCWiiUPS3iOS
Okładka Forgotten Memories (PSV)

Forgotten Memories

Opracowany przez niewielkie studio Psychoz Interactive survival horror, łączący w sobie cechy klasycznych i współczesnych przedstawicieli gatunku. Akcja gry Forgotten Memories osadzona została w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, będącym niegdyś areną przerażających wydarzeń.

Akcji | TPP | survival horror | indie

Okładka Forgotten Memories (PSV)

data premiery gry:

anulowana

WiiU PS3 PSV PS4 PC

23kwi2015

iOS

Forgotten Memories to survival horror, za powstaniem którego stoi niewielkie studio Psychoz Interactive, specjalizujące się w tego rodzaju grach. Dotychczas w centrum zainteresowania dewelopera znajdowały się urządzenia mobilne, zatem omawiana pozycja stanowi jego pierwszy projekt przeznaczony również na platformy stacjonarne.

Akcja gry toczy się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, który był świadkiem przerażających wydarzeń. Śledztwo przywodzi tam parę inspektorów, Rose Hawkins i Nathana Howarda, którzy poszukują seryjnego mordercy i porwanej przez niego ofiary, dziewczynki imieniem Eden Swank. Na miejscu okazuje się, że wielki gmach wcale nie jest tak pusty, jak wskazywałby na to jego stan zewnętrzny, a bohaterowie wkrótce muszą zmierzyć się z czyhającymi w mroku koszmarami, które wystawiają na próbę ich słabości i najgłębiej ukryte lęki. Po krótkim czasie dochodzenie przeradza się w walkę o życie i rozpaczliwe poszukiwanie sposobu na wydostanie się ze szpitala, opanowanego przez mroczne siły.

W grze wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, korzystając z kamery zawieszonej nad ramieniem Rose Hawkins, głównej bohaterki. Rozgrywka łączy cechy zarówno nowoczesnych, jak i staroszkolnych survival horrorów. Z przeciwnikami radzimy sobie, korzystając ze stosunkowo bogatego arsenału, choć nieraz może zdarzyć się, że jedynym sposobem na wyjście cało z niebezpiecznej sytuacji jest ucieczka. Kluczem do sukcesu jest współpraca z towarzyszem głównej postaci. W grze nie brakuje również starć z wielkimi bossami oraz łamigłówek do rozwiązania.

Forgotten Memories stworzono na silniku Unity. Oprawa graficzna nie reprezentuje może najwyższego poziomu, charakteryzującego dzisiejsze produkcje AAA, lecz twórcy wykorzystali odpowiednie technologie (jak dynamiczne oświetlenie i cieniowanie), dzięki czemu zbudowali niepokojącą i trzymającą w napięciu atmosferę szpitala zamieszkanego przez złe siły. Produkcja nie oferuje trybu multiplayer, zamiast tego koncentrując się w całości na rozgrywce dla jednego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Gry podobne do Forgotten Memories

Wymagania wiekowe Forgotten Memories

12+

Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. DuckTales Remastered, Rogue Star, Implosion)

wiadomość6 maja 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne czwartego miesiąca tego roku. Wśród polecanych kwietniowych pozycji znalazły się takie produkcje jak DuckTales Remastered, Football Manager Classic 2015, Forgotten Memories, Sorcery! 3, Implosion, Ys Chronicles 1, Rogue Star oraz Devious Dungeon 2.

WiiU
PS3
PSV
PS4
PC
iOS