Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2015, 15:10

autor: Draug

Wieści ze świata (Borderlands: The Pre-Sequel!, Project Scissors: Night Cry, World of Tanks) 26/1/2015

Dziś piszemy m.in. o DLC z kolejną grywalną postacią do Borderlands: The Pre-Sequel!, starcie zbiórki pieniędzy na horror Project Scissors: Night Cry, rekordzie ustanowionym w PlanetSide 2, premierze 8-bitowych bitew w World of Tanks oraz puli nagród turnieju Counter-Strike: Global Offensive na Intel Extreme Masters w Katowicach. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 26.01)

Promocje tygodnia (do godziny 19:00 w poniedziałek 26.01) – obniżka cen 110 tytułów, WWW

Borderlands: The Pre-Sequel!

Firma Gearbox Software poinformowała, że 28 stycznia zadebiutuje kolejne DLC do gry Borderlands: The Pre-Sequel!, noszące nazwę Lady Hammerlock Pack. Dodatek wprowadza nową grywalną postać – tytułową Lady Hammerlock, złowrogą starszą siostrę znanego fanom serii Sir Hammerlocka. Specjalna umiejętność tej bohaterki to rzut lodowym odłamkiem, który przyczepia się do przeciwników, zadając im nieustannie dozę obrażeń, a po ich śmierci przeskakuje na kolejnych wrogów. Trzy drzewka umiejętności Lady Hammerlock skupiają się na korzystaniu z karabinów snajperskich, zadawaniu obrażeń od chłodu i czerpaniu korzyści z osiągnięć współgraczy w kooperacji. Rozszerzenie wchodzi w skład przepustki sezonowej, ale będzie też dostępne niezależnie na Steamie, Xbox LIVE i PlayStation Network w cenie 9,99 euro (ok. 42 zł).

Wieści ze świata (Borderlands: The Pre-Sequel!, Project Scissors: Night Cry, World of Tanks) 26/1/2015 - ilustracja #1

Project Scissors: Night Cry

Zapowiedziana we wrześniu gra Project Scissors trafiła na Kickstartera z podtytułem Night Cry. Będzie to przygodówkowy horror stanowiący duchowego spadkobiercę serii Clock Tower, a zwłaszcza jej dwóch pierwszych odsłon, wydanych na konsole w 1995 i 1996 roku. Wszystkie te produkcje mają zresztą wspólnego twórcę, którym jest Hifumi Kono, obecnie kierujący studiem Nude Maker i wspierany przez reżysera filmowego Takashiego Shimizu (cykl The Grudge). Akcja będzie toczyć się na pokładzie statku rejsowego, którego pasażerowie pewnego dnia zaczynają być mordowani przez tajemnicze złe siły. Przed graczem zostanie postawione zadanie rozwikłania zagadki – przyjdzie nam rozmawiać ze świadkami i zbierać dowody, ale również walczyć o życie, gdy staniemy oko w oko z przeciwnikiem. Ponieważ jednak walka będzie z góry skazana na niepowodzenie, jedyną szansą na przetrwanie okaże się ucieczka i korzystanie z kryjówek.

Twórcy walczą o 300 tysięcy dolarów. Grę zapowiedziano pierwotnie tylko na urządzenia mobilne (iOS, Android) i PlayStation Vitę, lecz sukces zbiórki pieniędzy pozwoli stworzyć też wersję na pecety, a być może także nieokreślone jeszcze konsole. Jeśli deweloperowi się powiedzie, premiera Project Scissors: Night Cry mogłaby nastąpić w okolicach grudnia 2015 roku.

Wieści ze świata (Borderlands: The Pre-Sequel!, Project Scissors: Night Cry, World of Tanks) 26/1/2015 - ilustracja #2
Wieści ze świata (Borderlands: The Pre-Sequel!, Project Scissors: Night Cry, World of Tanks) 26/1/2015 - ilustracja #3

PlanetSide 2

W miniony weekend w grze PlanetSide 2 ustanowiono nowy rekord w kategorii największa liczba graczy obecnych podczas jednej rozgrywki w sieciowej strzelance – w bitwie wzięło udział naraz 1158 osób. Przez ostatnie trzy lata rekord należał do eksperymentalnej produkcji Man vs. Machine (999 graczy), która z kolei zdetronizowała zasiadającą wcześniej w fotelu lidera pierwszą odsłonę PlanetSide (399 osób w jednej rozgrywce).

World of Tanks

Zgodnie z zapowiedziami z końcówki ubiegłego roku, w grze World of Tanks udostępniony został tryb Zimowa Bitwa (Winter Showdown), pozwalający przenieść się do epoki 8-bitowej. W swoich garażach znajdziecie trzy wyjątkowe czołgi – poznacie je po kanciastych, rozpikselowanych modelach – których będziecie mogli użyć na wyjątkowym polu bitwy. Z omawianym trybem wiążą się także specjalne możliwości formowania plutonów (z maksymalnie pięciu graczy), bitwy w skali 10 na 10 uczestników i inne atrakcje.

Counter-Strike: Global Offensive

Firma Valve Software ogłosiła, że zbliżający się turniej ESL One, dedykowany grze Counter-Strike: Global Offensive, będzie miał pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów. Zawody odbędą się w ramach imprezy Intel Extreme Masters, czyli w dniach 13-15 marca 2015 w katowickim Spodku. W rywalizacji weźmie udział 16 drużyn – ośmiu ćwierćfinalistów z ubiegłorocznego DreamHack Winter 2014 i osiem zespołów wyłonionych w rozgrywkach kwalifikacyjnych, które zakończą się w Katowicach w dniach 14-15 lutego.

Wieści ze świata (Borderlands: The Pre-Sequel!, Project Scissors: Night Cry, World of Tanks) 26/1/2015 - ilustracja #5

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier: