Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2014, 10:55

autor: Entelarmer

8-bitowy tryb rozgrywki w World of Tanks

Firma Wargaming ujawniła dodatkową zawartość do World of Tanks, która ma pojawić się już w styczniu. Na fanów gry czekają m.in. nowe pojazdy i misje oraz specjalny 8-bitowy tryb zabawy. Na dodatek w grze pojawią się czołgistki.

Zimowe i wiele mowiące logo World of Tanks. - World of Tanks – styczniowe nowości, tryb 8-bitowy - wiadomość - 2014-12-31
Zimowe i wiele mowiące logo World of Tanks.

Na oficjalnej stronie World of Tanks pojawiły się informacje na temat planowanej na styczeń zawartości dla tej popularnej gry MMO z czołgami w roli głównej. W połowie miesiąca ma pojawić się aktualizacja, a wśród wprowadzanych przez nią nowości znajdą się misje poboczne, które mają być dostosowane pod gracza (choć póki co nie wiadomo dokładnie, jak będzie to wyglądać). Za ich ukończenie użytkownicy otrzymają jeden z czterech specjalnych czołgów: StuG IV (niemiecki niszczyciel czołgów V poziomu), T28 HTC (amerykański niszczyciel czołgów VII poziomu), T 55A (niemiecki czołg średni IX poziomu) oraz Object 260 (radziecki czołg ciężki X poziomu). Ponadto update pozwoli na werbowanie czołgistek ze 100% wyszkoleniem głównej kwalifikacji i doświadczeniem wystarczającym do rozwinięcia dodatkowej umiejętności, własną pryczą w koszarach oraz unikalną zdolnością „Stalowe siostry” (która ma działać podobnie jak wcześniejszy skill „Towarzysze broni”).

To jednak nie koniec nowości. 26 stycznia zostanie udostępniony tryb Winter Showdown, pozwalający na powrót do przeszłości, a mianowicie – do epoki gier 8-bitowych. Pod względem prezentacji całość przypomina oldskulowe, pancerne strzelanki firmy Namco (np. Battle City z 1985 roku) – kształt mapy, dostępne czołgi, destrukcja otoczenia i wodne „niespodzianki” nasuwają jednoznaczne skojarzenia. Także udźwiękowienie zdaje się jako żywo przypominać to, co mogliśmy usłyszeć prawie 30 lat temu.

Tryb ten będzie wyraźnie oddzielony od reszty gry – potyczki rozgrywać się będą na specjalnej mapie i z osobnymi pojazdami (Ciężkim The Mammoth, niszczycielem czołgów The Polar Bear oraz lekkim czołgiem zwiadowczym Arctic Fox), a naprzeciw siebie staną drużyny złożone z dwóch plutonów lub dziesięciu pojedynczych graczy. Same plutony będą nieco większe, skupiając nie trzech, ale pięciu graczy. Nie zabraknie również medalu związanego z tym trybem – „Operation Winter”.

Poniżej znajdziecie ujawnione screeny z Winter Showdown.

World of Tanks – styczniowe nowości, tryb 8-bitowy - ilustracja #2
World of Tanks – styczniowe nowości, tryb 8-bitowy - ilustracja #3
World of Tanks – styczniowe nowości, tryb 8-bitowy - ilustracja #4
World of Tanks – styczniowe nowości, tryb 8-bitowy - ilustracja #5
World of Tanks – styczniowe nowości, tryb 8-bitowy - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.