Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka Stranded Deep (PC)

Stranded Deep

Realistyczny symulator przetrwania, opracowany przez debiutujące australijskie studio Beam Team Games. W grze wcielamy się w rozbitka, który po katastrofie samolotu musi przetrwać na jednej z bezludnych wysp Pacyfiku.

Symulacje | FPP | sandbox | survival | indie | crafting

Okładka Stranded Deep (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE

Stranded Deep to pierwsza produkcja w karierze zespołu Beam Team Games – australijskiego studia, złożonego z dwóch osób. Twórcy twierdzą, że w swym debiutanckim dziele udało im się stworzyć realistyczny, rozbudowany i wymagający survival.

W grze wcielamy się w rozbitka, który po katastrofie samolotu musi przetrwać na jednej z bezludnych wysp Pacyfiku. Aby tego dokonać, jesteśmy zmuszeni tak do rozsądnego wykorzystywania zasobów, jakie oferuje nam stały ląd, jak i do regularnych wypadów do bogatego podwodnego świata, gdzie możemy znaleźć szereg przydatnych przedmiotów. Dokładne poznanie okolicy w znacznej mierze utrudnia fakt, że gra jest proceduralnie generowana – co oznacza, że przy każdym kolejnym podejściu tak archipelag, jak i terytorium wokół niego jest inne.

Bardzo dużą rolę odgrywa także crafting. Australijskie studio postarało się, by był on jak najbardziej intuicyjny – do minimum ograniczono widoczny podczas rozgrywki interfejs, zmuszając gracza do samodzielnego myślenia nad łączeniem poszczególnych elementów w przydatne narzędzia. Oprócz podstawowego ekwipunku, takiego jak wędka czy prymitywna broń, mamy także możliwość stworzenia bardziej zaawansowanych konstrukcji, takich jak tratwa czy prosta chatka.

Jako że Stranded Deep jest grą z gatunku survival, na gracza czeka tu wiele niebezpieczeństw. Przede wszystkim musimy dbać o unikanie zagrożeń: spotkanie z rekinem lub wypłynięcie na otwarte morze w czasie sztormu zazwyczaj skończy się śmiercią. Ponadto trzeba dbać o odpowiednią dietę naszej postaci: jako że jedzenie z czasem się psuje, a słona woda tylko wzmaga pragnienie bohatera. Zabójcze mogą być także warunki pogodowe: upał w dzień oraz chłód w nocy.

Stranded Deep wyróżnia się spośród wielu innych niezależnych produkcji ładną, bardzo barwną oprawą wizualną. Twórcy szczycą się szczególnie wykreowanym przez siebie cyklem dobowym oraz zmiennymi warunkami pogodowymi, które w znacznym stopniu wpływają na rozgrywkę. Ponadto dużą uwagę przywiązano do stworzenia realistycznie wyglądającego oceanu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 330 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Stranded Deep

Wymagania wiekowe Stranded Deep

12+

Wymagania sprzętowe Stranded Deep

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows Vista/7/8

PC
PS4
XONE