Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSVPSPPS4
Okładka Toukiden Kiwami (PC)

Toukiden Extreme

Toukiden Kiwami

Za powstanie gry odpowiada japońskie studio Omega Force, znane m.in. z takich serii jak Dynasty Warriors czy Samurai Warriors.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | multiplayer | funkcje cross-platform | kooperacja | demony | mitologia japońska

Okładka Toukiden Kiwami (PC)

data premiery gry:

28sie2014

PSP PSV PS4

26cze2015

PC

Toukiden Extreme to rozszerzona wersja trzecioosobowego slashera Toukiden: The Age of Demons, który ukazał się pierwotnie w 2013 roku na konsolkach PSP i PS Vita. Za powstanie gry odpowiada specjalizujące się w tym gatunku japońskie studio Omega Force (Dynasty Warriors, Samurai Warriors).

Fabuła gry przenosi nas do fantastycznej krainy, wzorowanej na japońskiej historii i mitologii. Padła ona ofiarą demonów zwanych Oni, które wypełzając z podziemnego świata, opanowały większość ludzkich osad i miast. Akcja rzuca graczy w samo centrum trwającej od kilku lat wojny, określanej jako Przebudzenie i pozwala wcielić się w jednego z elitarnych wojowników, powołanych do walki z demonami.

Rozgrywka sprowadza się do eksploracji i rozmów z napotkanymi postaciami, które zlecają nam kolejne zadania fabularne. Sednem zabawy są jednak dynamiczne pojedynki z zastępami demonów, toczone przy użyciu rozbudowanego systemu walki, pozwalającego wyprowadzać efektowne kombinacje ciosów. Istnieje możliwość wyboru najbardziej odpowiadającej nam broni, którą podczas rozgrywki – podobnie jak inny zgromadzony ekwipunek – możemy dodatkowo ulepszać, korzystając z usług kowala bądź mocy płynącej z dusz poległych bohaterów. Szczególnie wymagającym elementem gry są pojedynki z potężnymi bossami, których pokonanie sprowadza się z reguły do odnalezienia specjalnego sposobu oraz słabych punktów demona.

W porównaniu z podstawową wersją gry twórcy rozbudowali warstwę fabularną, wprowadzając dodatkowe wątki oraz szereg nowych zadań do wykonania. W grze pojawia się także dwóch nowych bohaterów wraz z ich nowymi umiejętnościami oraz dodatkowa broń, w tym m.in. broń palna czy specjalna odmiana japońskiego miecza naginata. Stawiamy też czoła niemal dwukrotnie większej liczbie demonów. Podobnie jak w pierwowzorze, Toukiden Extreme pozwala na kooperacyjną rozgrywkę max. 4 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena gry 6 / 10 na podstawie 21 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Toukiden Extreme

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Toukiden Extreme

PlayStation Portable

Wykorzystuje: PlayStation Network

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 2600 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/1 GB Radeon HD 6790 lub lepsza, 21 GB HDD, Windows Vista/7/8/8.1 64-bit
Minimalne: Intel Core i7 870 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 21 GB HDD, Windows Vista/7/8/8.1 64-bit

Danteveli_ Ekspert 13 lipca 2016

Monster Hunter, to cykl gier, który sztormem podbił Japonię i w dużej mierze odpowiadał za sprzedaż PlayStation Portable (PSP). Gry tego typu nigdy nie przyjęły się na zachodzie i pozostały czymś, co zainteresowało jedynie małą grupkę graczy. Posiadacze komputerów do dziś nie mieli okazji zakosztować tego typu produkcji. Sytuacja uległa zmianie, dzięki najnowszej grze od Tecmo Koei – Toukiden Kiwami. Tylko czy warto zainwestować, w ten niewiele mówiący nam tytuł?

4.0
PSP
PSV
PS4
PC