Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Samurai Warriors: State of War (PSP)
OkładkaSamurai Warriors: State of War (PSP)

Samurai Warriors: State of War PSP

Samurai Warriors: State of War stanowi kolejną grę, wchodzącą w skład sagi autorstwa pracowników dalekowschodniej korporacji Koei. Firma ta znana jest głównie dzięki elektroniczno-rozrywkowym seriom, nawiązującym do historii Chin.

Akcji | TPP | samuraje | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Warriors: State of War Premiera PSP

7marca2006

producent: Omega Force wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Samurai Warriors: State of War

Toukiden Kiwami

Dynasty Warriors 7

Toukiden: The Age of Demons

Samurai Warriors: State of War stanowi kolejną grę, wchodzącą w skład sagi autorstwa pracowników dalekowschodniej korporacji Koei. Firma ta znana jest głównie dzięki elektroniczno-rozrywkowym seriom (m.in. Dynasty Warriors i Romance of the Three Kingdoms), nawiązującym do historii Chin. Również omawiany produkt odnosi się do prawdziwych wydarzeń z przeszłości, a konkretnie do tzw. okresu Sengoku (literalnie „kraj w wojnie”), czyli japońskich wojen domowych z lat 1467-1615.

Mamy tu do czynienia z osobliwą wirtualną bijatyką, w której przejmujemy kontrolę nad postacią awanturnika, uczestniczącego w ogromnych starciach militarnych. Sterowany przez nas bohater dysponuje rzecz jasna szeregiem rozmaitych narzędzi ofensywnych o konwencjonalnym charakterze (np. samurajskie miecze) oraz nieco mniej realistycznymi środkami bojowymi w formie zaklęć magicznych (ponad dwadzieścia odmiennych typów czarów, zapisanych na specjalnych zwojach). Każdą potyczkę zaczynamy od przeglądnięcia mapy taktycznej z zaznaczonym mnóstwem indywidualnych pojedynków do stoczenia. Musimy zatem działać w taki sposób, aby wykonać przewidziane dla konkretnej misji zadania – m.in. wycinanie w pień wszystkich oponentów lub wyłącznie utorowanie sobie drogi do wrażego dowódcy i zabicie go.

Developerzy przygotowali nie tylko rozbudowany tryb zabawy jednoosobowej, lecz także opcję multiplayer, funkcjonującą za sprawą bezprzewodowego połączenia w standardzie Wi-Fi. Maksymalna ilość obsługiwanych chętnych wynosi cztery, a pojawianiu się nudy skutecznie zapobiega obecność szeregu różnorodnych wariantów grupowej rozrywki (walka w klasycznym systemie każdy na każdego, zdobywanie złota etc.). Ponadto nie zapomniano o zaimplementowaniu licznych bonusów (przykładowo ukryte postaci i dodatkowe rodzaje uzbrojenia), możliwych do odblokowania dzięki osiąganym w wirtualnej rzeczywistości sukcesom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors: State of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Samurai Warriors: State of War Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB