Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Samurai Warriors: State of War (PSP)

Samurai Warriors: State of War PSP

Samurai Warriors: State of War stanowi kolejną grę, wchodzącą w skład sagi autorstwa pracowników dalekowschodniej korporacji Koei. Firma ta znana jest głównie dzięki elektroniczno-rozrywkowym seriom, nawiązującym do historii Chin.

Akcji | TPP | samuraje | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Samurai Warriors: State of War (PSP)

producent: Omega Force

wydawca: Koei Tecmo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

7marca2006

Samurai Warriors: State of War stanowi kolejną grę, wchodzącą w skład sagi autorstwa pracowników dalekowschodniej korporacji Koei. Firma ta znana jest głównie dzięki elektroniczno-rozrywkowym seriom (m.in. Dynasty Warriors i Romance of the Three Kingdoms), nawiązującym do historii Chin. Również omawiany produkt odnosi się do prawdziwych wydarzeń z przeszłości, a konkretnie do tzw. okresu Sengoku (literalnie „kraj w wojnie”), czyli japońskich wojen domowych z lat 1467-1615.

Mamy tu do czynienia z osobliwą wirtualną bijatyką, w której przejmujemy kontrolę nad postacią awanturnika, uczestniczącego w ogromnych starciach militarnych. Sterowany przez nas bohater dysponuje rzecz jasna szeregiem rozmaitych narzędzi ofensywnych o konwencjonalnym charakterze (np. samurajskie miecze) oraz nieco mniej realistycznymi środkami bojowymi w formie zaklęć magicznych (ponad dwadzieścia odmiennych typów czarów, zapisanych na specjalnych zwojach). Każdą potyczkę zaczynamy od przeglądnięcia mapy taktycznej z zaznaczonym mnóstwem indywidualnych pojedynków do stoczenia. Musimy zatem działać w taki sposób, aby wykonać przewidziane dla konkretnej misji zadania – m.in. wycinanie w pień wszystkich oponentów lub wyłącznie utorowanie sobie drogi do wrażego dowódcy i zabicie go.

Developerzy przygotowali nie tylko rozbudowany tryb zabawy jednoosobowej, lecz także opcję multiplayer, funkcjonującą za sprawą bezprzewodowego połączenia w standardzie Wi-Fi. Maksymalna ilość obsługiwanych chętnych wynosi cztery, a pojawianiu się nudy skutecznie zapobiega obecność szeregu różnorodnych wariantów grupowej rozrywki (walka w klasycznym systemie każdy na każdego, zdobywanie złota etc.). Ponadto nie zapomniano o zaimplementowaniu licznych bonusów (przykładowo ukryte postaci i dodatkowe rodzaje uzbrojenia), możliwych do odblokowania dzięki osiąganym w wirtualnej rzeczywistości sukcesom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Klasyfikacja PEGI Samurai Warriors: State of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Samurai Warriors: State of War

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień
Crossover Dynasty Warriors i Samurai Warriors zapowiedziany na jesień

wiadomość21 czerwca 2007

Do tej pory miłośnicy wydawanych przez KOEI slasherów lubujący się w historycznych klimatach mogli wybierać pomiędzy dwiema seriami: osadzoną w dawnych Chinach Dynasty Warriors oraz oddającą realia feudalnej Japonii Samurai Warriors. Tym razem wydawca przygotował dla nich prawdziwą niespodziankę, grę Warriors Orochi, będącą crossoverem obu wspomnianych pozycji.

Pierwsze screeny z Samurai Warriors 2 w wersji na Xboxa 360
Pierwsze screeny z Samurai Warriors 2 w wersji na Xboxa 360

wiadomość3 lipca 2006

Microsoft nie poddaje się w walce o japoński rynek. Kilka dni temu informowaliśmy Was o nowej grze z samurajami w roli głównej zmierzającej na Xboxa 360, czyli Kengo Zero, dziś prezentujemy pierwsze screeny z podobnej pozycji, zatytułowanej Samurai Warriors 2.

Samurai Warriors 2 nie będzie domeną PS2

wiadomość26 kwietnia 2006

O ile popularna seria Dynasty Warriors łączy strategię i bijatykę w kontekście historii Chin, to zapoczątkowany przed dwoma laty cykl Samurai Warriors czyni to samo w realiach japońskich. Jak na razie korporacja Koei wydała trzy gry spod tego ostatniego znaku i teraz szykuje się do wprowadzenia na rynek czwartej. Właśnie postanowiono rozszerzyć listę docelowych platform sprzętowych.

Samurai Warriors: State of War w
Samurai Warriors: State of War w "złocie"

wiadomość17 lutego 2006

We wrześniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy, że firma KOEI planuje opublikować grę Samurai Warriors: State of War na konsolę PSP. Prace nad ekskluzywną edycją cyklu, który wcześniej znany był użytkownikom PlayStation 2, trwały kilka miesięcy. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że zostały one już zakończone, a gra trafiła do tłoczni.

Samurai Warriors w wersji na konsolę PSP
Samurai Warriors w wersji na konsolę PSP

wiadomość16 września 2005

Wśród wydawców, którzy na trwających właśnie targach Tokyo Game Show pokażą nowe gry na konsolę PSP, znalazł się również koncern Koei. Miłośnicy efektownych walk i argumentacji wyłącznie przy użyciu broni już w grudniu bieżącego roku otrzymają od tego wydawcy grę Samurai Warriors w wersji na w/w konsolkę.