Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2012, 10:40

autor: Sarge

Mamy nowy Rekord Guinnessa - 999 graczy na jednym polu bitwy w strzelaninie Man vs. Machine

Pierwszoosobowa strzelanina Man vs. Machine zapisze się w Księdze Rekordów Guinnessa jako gra z największą liczbą graczy na jednym polu bitwy w sieciowych rozgrywkach. Twórcom ze studia MuchDifferent udało się zgromadzić 999 osób.

29 stycznia ustalono nowy Rekord Guinnessa w liczbie graczy w sieciowych rozgrywkach. Eksperymentalna gra Man vs. Machine autorstwa studia MuchDifferent zgromadziła w szczytowym momencie 999 osób podczas jednej rozgrywki.

Strzelanina została przygotowana wyłącznie w celu osiągnięcia bariery 1000 jednocześnie walczących ze sobą graczy. Serwer pechowo nie wytrzymał w momencie, gdy miał zalogować się tysięczny użytkownik – wtedy rozgrywka się zawiesiła, a po ponownym rozpoczęciu zabawy zdołano dobić „jedynie” do liczby 980 osób.

Chociaż nie udało się przekroczyć magicznej bariery jednego tysiąca, twórcy wciąż mogą pochwalić się znaczącym pobiciem dotychczasowego rekordu. Zdaniem dewelopera, wynosił on 399 graczy na jednym polu bitwy i udało się go osiągnąć w grze PlanetSide.

Komfortową rozgrywkę z udziałem 999 osób zrealizowano dzięki technologii PikkoServer. W jej ramach połączono osiem oddzielnych serwerów w jedną całość, dzięki czemu gra była w stanie zadowalająco działać nawet w takich warunkach. Więcej na ten temat możecie przeczytać na pod tym adresem.

Man vs. Machine to pierwszoosobowa strzelanina, która została stworzona wyłącznie w celu jednorazowego użytku. Nie można więc w nią znowu zagrać, a jedynym sposobem było pojawienie się o 29 stycznia o godzinie 16:00 na oficjalnej stronie i zalogowanie się na serwer. Gracze w trakcie eksperymentu zostali podzieleni na dwie walczące ze sobą frakcje – tytułowych ludzi oraz maszyny.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.