Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2012, 10:23

autor: DogGhost

System Online Pass w grze SSX nie zablokuje dostępu do rozgrywki wieloosobowej

Najnowsza odsłona serii gier snowboardowych SSX skorzysta z systemu Online Pass wprowadzającego ograniczenia dla odkupujących używane egzemplarze gier. Nie spowodują one jednak blokady dostępu do trybu multiplayer.

Jak donosi serwis Destructoid, najnowsza odsłona serii SSX będzie wykorzystywała system Online Pass stawiający w gorszej sytuacji graczy kupujących używane gry. Według portalu Game Informer różnice w zawartości będą niewielkie i co najważniejsze: zarówno osoby posiadające pełnoprawną wersję, jak i kolejni nabywcy, będą mieli dostęp do trybu wieloosobowego.

System Online Pass w grze SSX nie zablokuje dostępu do rozgrywki wieloosobowej - ilustracja #1

Dowód na wykorzystanie systemu Online Pass w nadchodzącej produkcji studia EA Sports stanowi widoczna na zdjęciu, umieszczona na dole ekranu opcja wykupienia usługi. Wiadomość ta wywołała od razu burzę wśród graczy. Przypomnijmy, że firma Electronic Arts już od dłuższego czasu wykorzystuje to rozwiązanie, aby skłonić wszystkich potencjalnych klientów do zakupu nowych, sklepowych wydań, zamiast odkupowania używanych egzemplarzy za pośrednictwem między innymi serwisów aukcyjnych.

Ostatecznie okazało się, że brak kodu Online Pass nie spowoduje blokady dostępu do rozgrywki wieloosobowej. W wiadomości przesłanej serwisowi Game Informer przedstawiciel studia EA wyjaśnił na czym będą polegać różnice. W obu trybach multiplayer: Global Events oraz Explore gracze zdobywają specjalne punkty, które mogą później przeznaczyć na odblokowanie dodatkowej zawartości. W przypadku posiadaczy używanego egzemplarza kredyty również zostaną naliczone w obu trybach, z tym, że osiągnięte w ramach globalnych wydarzeń ulegną zawieszeniu do momentu wykupienia usługi Online Pass za ok. 10 dolarów. Wydawca zapewnia jednak, że można uzyskać dostęp do wszystkich bonusów gromadząc tylko punkty w trybie eksploracji.

System Online Pass w grze SSX nie zablokuje dostępu do rozgrywki wieloosobowej - ilustracja #2

Wydaje się więc, że dla większości graczy nie będzie to stanowiło zbytniej przeszkody w czerpaniu przyjemności z rozgrywki. W dalszym ciągu system Online Pass wzbudza jednak kontrowersje wśród kupujących.

Gra SSX to kolejna odsłona serii gier sportowych skierowanych do miłośników snowboardu. Po kilkukrotnym przekładaniu daty premiery obecnie jest ona planowana na początek marca. Produkcja studia EA Sports ukaże się na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.