Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 09:55

autor: Sarge

Kolejne przesunięcie daty premiery gry SSX

Dyrektor kreatywny gry SSX poinformował o nieznacznym przesunięciu daty premiery najnowszej odsłony sportowej serii. Decyzja została podyktowana chęcią dopieszczenia niektórych elementów nadchodzącej produkcji.

Firma Electronic Arts po raz kolejny przesunęła datę premiery najnowszej odsłony serii SSX. Na szczęście mowa jedynie o dwutygodniowym opóźnieniu.

Nieprzyjemną dla fanów informację na oficjalnym blogu podał Todd Batty, dyrektor kreatywny gry. Według najnowszych planów, SSX ukaże się 28 lutego 2012 roku w Stanach Zjednoczonych oraz 2 marca 2012 roku w Europie. Poślizg jest zatem niewielki i nie każe czekać na tę produkcję o wiele dłużej, niż zapowiadano przed dwoma miesiącami. Tytuł ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Nadchodzące dzieło studia EA Canada doczekało się przesunięcia daty premiery po raz drugi w historii dewelopingu. Todd Batty usprawiedliwia tę decyzję chęcią dopieszczenia elementów, które „nie muszą być zauważalne w trakcie pierwszych dwóch godzin rozgrywki, ale już po kilku dniach, tygodniach, czy miesiącach grania jak najbardziej”.

Dyrektor kreatywny uważa, że takie podejście pozwoliło poprzednim odsłonom serii osiągnąć tak wysoki poziom, że nawet dzisiaj można się nimi bardzo dobrze bawić. Innymi słowy przetrwały próbę czasu, a głównym celem twórców odnośnie nadchodzącej części cyklu jest powtórzenie tego osiągnięcia.

Przy okazji ujawnienia dzisiejszej informacji, zaprezentowano także nowy zwiastun gry. Tym razem materiał w całości poświęcony jest rozgrywce, więc możemy przyjrzeć się, jak SSX wygląda w akcji. Wiele wskazuje na to, że deweloperowi uda się dotrzymać słowa stworzenia produkcji wiernej poprzedniczkom, bo na trailerze widzimy wszystko, co charakteryzowało serię do tej pory – widowiskowość, dynamikę i niezwykle spektakularne ewolucje wykonywane w trakcie kilkudziesięciometrowych skoków.