Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 09:49

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Jakie bronie i przedmioty znajdziemy w grze South Park: The Game?

Serwis Game Informer zamieścił artykuł na temat elementów wyposażenia, które pojawią się w zapowiedzianej na przyszły rok grze cRPG South Park: The Game.

Serwis Game Informer opublikował kolejny artykuł w ramach cyklu poświęconego znajdującemu się w fazie produkcji tytułowi South Park: The Game. Tym razem poświęcono go występującym w grze broniom oraz przedmiotom porozrzucanym po zakręconym świecie gry.

Jakie bronie i przedmioty znajdziemy w grze South Park: The Game? - ilustracja #1

Początkowo odpowiadająca za ten projekt firma Obsidian, gdy zaczęła tworzyć bronie, pancerze i inne elementy wyposażenia, skupiła się na fantazyjnych mieczach i pięknych strojach dla głównych bohaterów. Twórcy serialu South Park, czyli Trey Parker oraz Matt Stone od razu powiedzieli, że mają one wyglądać bardziej „beznadziejnie.” Wtedy zdecydowano, że uzbrojenie postaci musi przypominać znalezione lub stworzone naprędce przez dzieci, wczuwające się w role rycerzy i czarodziejów. W efekcie we wczesnej wersji demo pojawiły się stare kije golfowe, strzały z przyssawkami, drewniane mieczyki, młotki tapicerskie i wiele innych. Z kolei w przypadku strojów gracze będą mogli zdobyć takie wyjątkowe „zbroje” jak szlafroki, rękawice kuchenne czy ręczniki.

Jeśli chcecie zobaczyć, jaki poziom będzie prezentować walka, o której mechanice pisaliśmy więcej na początku grudnia, to najlepiej obejrzyjcie jeden z odcinków serialu: "Good Times with Weapons". Na wygląd starć wpłynie w znacznym stopniu wyobraźnia głównych bohaterów, ale krew poleje się naprawdę.

Jakie bronie i przedmioty znajdziemy w grze South Park: The Game? - ilustracja #2

Miłośników wszelkiego rodzaju „znajdziek” z pewnością ucieszyła zapowiedź dotycząca pojawienia się w grze Chinpokomonów. Stanowią one parodię Pokemonów i zawojowały całe miasteczko w jednym z odcinków trzeciego sezonu. Okazuje się, że część zaprojektowanych stworków nie trafiła nigdy na ekrany i pojawi się w produkcji studia Obsidian.

Według zapowiedzi gra South Park: The Game ma się ukazać w drugiej połowie przyszłego roku zarówno na pecety, jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.