Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2011, 09:15

autor: Sarge

18 milionów kont w grze World of Tanks

Studio Wargaming.net ujawniło, że w ramach darmowej gry MMO World of Tanks zarejestrowano do tej pory 18 milionów kont. Produkcja jest dostępna dla europejskich graczy od kwietnia bieżącego roku.

Darmowa gra MMO World of Tanks zdobywa coraz większą popularność. Studio Wargaming.net ogłosiło, że gracze założyli do tej pory 18 milionów kont.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że osiągnięty wynik nie oznacza takiej samej liczby osób regularnie zasiadających do rozgrywki. Część użytkowników mogła zarejestrować się z czystej ciekawości i nie zabawić na dłużej w świecie World of Tanks. Mimo wszystko rezultat robi wrażenie i jest dobitnym dowodem na dużą popularność produkcji studia Wargaming.net.

18 milionów kont w grze World of Tanks - ilustracja #1

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowano gwałtowny wzrost rejestracji. Jeszcze w sierpniu informowano, że założono „dopiero” pięć milionów kont, a teraz mamy do czynienia z liczbą niemal cztery razy większą. Chętnie poznalibyśmy zatem dane na temat aktywnych graczy, ale twórcy do tej pory takowych nie ujawnili.

Pewną wskazówką w tej sprawie jest wiadomość o poprawionym Rekordzie Guinnessa w liczbie użytkowników grających jednocześnie na pojedynczym serwerze MMO. Kilkanaście dni temu było to ok. 250 tysięcy osób. Możemy więc orientacyjnie założyć, że kilka milionów graczy dość regularnie próbuje swych sił w popularnym dziele studia Wargaming.net.

World of Tanks to gra MMO typu free-to-play, która jest dostępna dla europejskich graczy od 12 kwietnia bieżącego roku, a kilka miesięcy wcześniej testowali ją mieszkańcy Rosji. Rozgrywka opiera się na bitwach pomiędzy czołgami – możemy dowodzić jednym z wielu ich rodzajów, poprawiając statystyki pojazdu. Całość łączy w sobie elementy zręcznościowe, symulacyjne oraz taktyczne.