Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2011, 18:00

autor: Soviet

Pięć milionów kont w World of Tanks

World of Tanks bije kolejne rekordy. Według danych wydawcy, Wargaming.net, w grze zarejestrowano już ponad pięć milionów kont.

Jak podaje Wargaming.net, flagowy produkt tego wydawcy, World of Tanks, przekroczył niedawno pięć milionów zarejestrowanych użytkowników. Wynik ten osiągnięto w niecały rok po premierze, natomiast zwiększenie liczy graczy z trzech do pięciu milionów zajęło niecałe trzy miesiące.

Tak błyskawicznie zdobywana popularność budzi pewną wątpliwość. Wydawca nie określa ile z założonych kont jest w rzeczywistości aktywnych, a ile stanowią „martwe dusze”. Również data opublikowania tego oświadczenia nie jest przypadkowa, dokładnie jutro WoT obchodzi pierwsze urodziny.

Pięć milionów kont w World of Tanks - ilustracja #1

Victor Kislyi, prezes Wargaming.net nie przestaje być zaskoczony: „nie spodziewaliśmy się, że World of Tanks osiągnie taką popularność” mówi. Dodaje także, że tak zdumiewające wyniki pozwolą firmie na rozwój. Na targach E3 ogłoszono rozpoczęcie prac nad World of Warplanes - klonem WoT dla fanów awiacji.

World of Tanks to mieszanka gatunków. Za fundament posłużyła symulacja, dzięki której możemy poczuć się jak prawdziwy dowódca czołgu. W trakcie zabawy przyjdzie nam rozwijać i usprawniać naszego „pancernego potwora" niczym postać w produkcjach roleplaying. Wszystko to przyprawione zostało elementami akcji oraz strategii.