Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2011, 18:45

autor: Ender

Grand Slam Tennis 2 – nowa gra sportowa od EA

Electronic Arts zapowiedzało właśnie drugą część tenisowej gry sportowej Grand Slam Tennis.

Electronic Arts zapowiedziało na przyszły rok drugą część tenisowej gry sportowej Grand Slam Tennis. To debiut tej serii na konsolach wspierających grafikę HD. Pierwsza odsłona cyklu trafiła w 2009 roku jedynie na Wii, bowiem zapowiadane przez producenta wersje na pozostałe konsole jeszcze się nie ukazały. Podobnie jak inne tytuły sportowe amerykańskiego giganta, Grand Slam Tennis 2 będzie korzystać z wielu oficjalnych licencji pozwalających na umieszczenie w grze najbardziej znanych turniejów tenisowych, takich jak Australian Open, French Open, U.S. Open oraz Wimbledon, a także nazwisk i wizerunków czołowych światowych zawodników, między innymi Rogera Federera, Rafaela Nadala, Bjorna Borga, Marii Sharapovej oraz Sereny i Venus Williams

Poza ulepszoną w stosunku do pierwszej części grafiką, EA obiecuje poważane zmiany w modelu sterowania, które mają oddać graczom większą kontrolę nad ruchami wykonywanymi przez tenisistę na korcie. Według dewelopera, używając prawej gałki analogowej będziemy mogli wykonywać większość odbić i serwów, co sprawi że będą one znacznie dokładniejsze i realistyczne. Dla niezdecydowanych na takie rozwiązania przewidziano standardowy tryb, w którym akcje wykonujemy tradycyjnie, wciskając jedynie przyciski na padzie.

Poprawie ma ulec także A.I. komputerowych przeciwników. Ma ono nie tylko oddawać styl gry i strategie najlepszych graczy, ale także emocje i typowe dla nich zachowania na korcie, które możemy obserwować w czasie transmisji telewizyjnych. Co więcej, według obietnic ma się stale dostosowywać do naszych umiejętności i stanowić wyzywanie nawet dla najbardziej doświadczonych weteranów wirtualnego tenisa.

Poza rozbudowanym trybem kariery, w której gracze powoli będą wspinać w rankingach walcząc o tytuł najlepszego zawodnika, swoje siły będzie można także sprawdzić w specjalnym trybie historycznym. Ma on odtwarzać 25 najważniejszych tenisowych pojedynków w historii.

Gra ukaże się zarówno na Xboksie 360 jak i PlayStation 3. Tytuł ma w pełni współpracować z kontrolerem ruchu Move.