Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka Grand Slam Tennis 2 (PS3)
OkładkaGrand Slam Tennis 2 (PS3)

Grand Slam Tennis 2

Druga część tenisowej gry sportowej autorstwa EA Sports, w której zawalczymy o puchary na najbardziej znanych turniejach i zmierzymy się z najlepszymi zawodnikami na świecie.

Sportowe | tenis | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grand Slam Tennis 2 Premiera

10lut2012

X360 PS3

Gry podobne do Grand Slam Tennis 2

Virtua Tennis 2009

Top Spin 4

Virtua Tennis 4

Wyprodukowany przez EA Sports Grand Slam Tennis 2 jest debiutem serii na konsolach wspierających grafikę HD, bowiem pierwsza odsłona cyklu wydana została w 2009 roku jedynie na Wii. Podobnie jak w przypadku wszystkich flagowych tytułów sportowych amerykańskiego dewelopera, Grand Slam Tennis 2 korzysta z oficjalnych licencji federacji tenisowych. Pozwalają one na umieszczenie w grze najbardziej znanych turniejów, takich jak Australian Open, French Open, U.S. Open czy Wimbledon. Dają one także sposobność by wcielić się lub spotkać na korcie z najlepszymi na świecie tenisistami, między innymi z Rogerem Federerem, Rafaelem Nadalem, Bjornem Borgiem, Marią Sharapovą oraz Sereną i Venus Williams.

Poza ulepszoną w stosunku do pierwszej części grafiką, gra wprowadziła poważne zmiany w modelu sterowania mające dać graczom większą kontrolę nad ruchami wykonywanymi przez tenisistę. Używając jedynie prawej gałki analogowej możemy wykonywać większość odbić i serwów, co sprawia, że są one dokładniej i bardziej realistycznie oddane. Dla niezdecydowanych na takie rozwiązania przewidziano standardowy tryb, w którym akcje wykonujemy tradycyjnie, wciskając odpowiednie przyciski na padzie.

Poprawie uległa także S.I. komputerowych przeciwników. Oddaje ona styl gry i strategie najlepszych graczy, ale także emocje i typowe dla nich zachowania na korcie, które możemy obserwować w czasie transmisji telewizyjnych. Co więcej, stale dostosowuje się do naszych umiejętności i stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych weteranów wirtualnego tenisa.

W trybie kariery gracze powoli wspinają się w rankingach walcząc o kolejne tytuły i puchary, których uwieńczeniem będzie zwycięstwo w najważniejszych imprezach tenisowych na świecie. Poza tym, wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje siły w specjalnym trybie historycznym, który odtwarza 25 najważniejszych tenisowych pojedynków w historii.

Twórcy porzucili przerysowaną i komiksową oprawę graficzną oryginału, która wynikała po części z ograniczeń sprzętowych konsoli Wii, na rzecz wysokiej jakości fotorealistycznej grafiki wspieranej animacjami motion-capture.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Grand Slam Tennis 2 cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Grand Slam Tennis 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Grand Slam Tennis 2 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
  • PlayStation Eye
X360
PS3