Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2011, 14:55

autor: Jiker

Wieści ze świata (Prey 2, Dead Island, OnLive) 11/08/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przypomnieniu przez EA marki Alpha Centauri, ostatniej bohaterce Dead Island, stratach Disneya, a także dacie europejskiej premiery systemu OnLive. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przypomnieniu przez EA marki Alpha Centauri, ostatniej bohaterce Dead Island, stratach Disneya, a także dacie europejskiej premiery systemu OnLive. Zapraszamy do lektury.

Beat Hazard

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Beat Hazard. Produkcję autorstwa studia Cold Beam Games możecie aktualnie nabyć za kwotę 1,75 euro, czyli ok. 7 złotych (o 75% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Alpha Centauri

1 sierpnia firma Electronic Arts zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym dwa znaki towarowe odnoszące się do marki Alpha Centauri. Niewykluczone, że wydawca planuje wznowienie strategii Alpha Centauri – wyprodukowanej w 1999 roku przez Sida Meiera i studio Firaxis (obecnie należące do 2K Games). Przypominamy, że oryginał kontynuował nieoficjalnie wydarzenia zaprezentowane w Civilization.

Dead Island

Studio Techland przybliżyło ostatnią bohaterkę Dead Island. Purna to była funkcjonariuszka policji w Sydney, wyrzucona z pracy po zabiciu pedofila, który dzięki kontaktom nieustannie unikał sprawiedliwości. Aktualnie jeździ w najniebezpieczniejsze rejony świata, by zapewniać ochrone VIP-om. Przypominamy, że Dead Island trafi do europejskich sklepów 9 września. Produkcja będzie dostępna w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wieści ze świata (Prey 2, Dead Island, OnLive) 11/08/11 - ilustracja #1

DotA 2

IceFrog, główny producent gry DotA 2, potwierdził wcześniejsze doniesienia, że turniej (a zarazem pierwszy pokaz produkcji), który zostanie zorganizowany podczas targów gamescom, będzie transmitowany przez Internet. Streaming zostanie zrealizowany za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej DotA 2 (w językach angielskim, niemieckim, rosyjskim i chińskim).

Disney

The Disney Interactive Media Group, oddział koncernu Disney zajmujący się produkcją i wydawaniem gier, odnotował w kwartale zakończonym 1 lipca 86 mln dolarów strat (wzrost o 21 mln dolarów). W ich obniżeniu nie pomógł wzrost przychodów (do 251 mln dolarów), będący efektem dobrej sprzedaży takich gier jak LEGO Piraci z Karaibów oraz Auta 2. Disney zakończył brany pod uwagę kwartał ze sprzedażą na poziomie 1,48 mld dolarów (o 150 mln dolarów wyższym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku).

Prey 2

Chris Rhinehart ze studia Human Head, oznajmił, że Tommy – bohater pierwszego Prey’a – odegra w kontynuacji istotną rolę, mimo że miejsce głównego protagonisty zajął Killian Samuels. Gracz, który odwiedzi planetę Exodus, spotka Tommy’ego wielokrotnie, gdyż jest on integralnym elementem historii. Powrócą również jego unikalne zdolności znane z „jedynki”. Prey 2 ukaże się w 2012 roku w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. Do gry wprowadzonych zostanie sporo nowości, takich jak odmieniony system walki, swoboda rozgrywki czy bardziej rozbudowane aspekty platformowe. Autorzy twierdzą, że główny wątek zapewni ok. 15 godzin zabawy.

Wieści ze świata (Prey 2, Dead Island, OnLive) 11/08/11 - ilustracja #2

OnLive

System OnLive, który pozwala grać w gry poprzez ich streaming z zewnętrznych serwerów na ekran monitora lub telewizora, wejdzie do Europy 22 września. Pierwszy pokaz przygotowany z myślą o graczach ze Starego Kontynentu odbędzie się podczas targów Eurogamer Expo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

And Yet It Moves

Ancients of Ooga

Dead Island

Serious Sam 3: BFE

RIFT

Iron Grip: Warlord

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Ridge Racer Unbounded - gamescom 2011

The Sims Social - kulisy produkcji #1 (PL)

Risen 2: Dark Waters - gamescom 2011

Bodycount - kulisy produkcji #2 świat (PL)

Komentarz: WoW traci graczy video felieton