Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

OnLive - newsy i ciekawostki

OnLive wkrótce zakończy żywot, a najważniejsze patenty firmy przejęło Sony
OnLive wkrótce zakończy żywot, a najważniejsze patenty firmy przejęło Sony

Góral, 3 kwietnia 2015, 10:05

Przedstawiciele platformy OnLive ujawnili, że z dniem 30 kwietnia usługa przestanie istnieć. Jednocześnie zdradzono, że najważniejsze patenty zostały wykupione przez firmę Sony, która w 2012 roku przejęła także konkurencyjne Gaikai.

Kłopoty OnLive – firma uratowana przed zamknięciem
Kłopoty OnLive – firma uratowana przed zamknięciem

Hed, 21 sierpnia 2012, 11:32

Platformie grania w chmurze OnLive groziło zamknięcie ze względu na kłopoty finansowe. Firma została uratowana kosztem zwolnień i poważnych zmian. Jej twórcy przekonują, że baza użytkowników usługi wkrótce się zwiększy dzięki nowym projektom.

OnLive w rękach nowego właściciela
OnLive w rękach nowego właściciela

Olek, 18 sierpnia 2012, 13:37

Potwierdzają się doniesienia o likwidacji OnLive Inc. Udziały w spółce przejęła nowo utworzona firma, która kontynuować będzie wcześniejsze projekty, w tym usługę strumieniowanie gier, a także zatrudni spory odsetek pracowników.

Konsola Ouya obsłuży granie w chmurze
Konsola Ouya obsłuży granie w chmurze

sathorn, 30 lipca 2012, 11:28

Ouya wzbudza wielkie zainteresowanie. Koncepcja stworzenia niedrogiej i otwartej konsoli zainspirowała wiele osób. Co najmniej drugie tyle pozostaje jednak sceptyczne i widzi w Ouya tanią zabawkę, niedającą możliwości gry w duże i wymagające tytuły. Ogłoszenie współpracy twórców konsoli z serwisem OnLive powinno te wątpliwości rozwiać.

Usługa OnLive zintegrowana z platformą Google TV
Usługa OnLive zintegrowana z platformą Google TV

Sarge, 12 stycznia 2012, 12:20

Od tej pory użytkownicy platformy Google TV mogą korzystać z funkcji społecznościowych oferowanych w usłudze OnLive. Wkrótce dojdzie do tego możliwość uruchamiania gier.

Assassin's Creed: Revelations i inne gry od teraz na telefonie Xperia Play dzięki aktualizacji OnLive
Assassin's Creed: Revelations i inne gry od teraz na telefonie Xperia Play dzięki aktualizacji OnLive

Adrian Werner, 24 grudnia 2011, 15:59

Mamy dobre wieści dla posiadaczy telefonu Sony Ericsson Xperia Play. Najnowsza wersja aplikacji umożliwiającej granie w chmurze OnLive wprowadziła pełne wsparcie dla kontrolera na tym smartfonie.

OnLive wkracza na nowy rynek - zamień swój tablet w konsolę
OnLive wkracza na nowy rynek - zamień swój tablet w konsolę

Olek, 9 grudnia 2011, 13:36

To może być koniec dominacji casualowych gier na tabletach, telefonach i netbookach. Firma OnLive poszerzyła swoją usługę o urządzenia mobilne, oferując graczom dostęp do ponad 200 najnowszych, wysokobudżetowych gier strumieniowanych z zewnętrznych serwerów (cloud-computing).

Microsoft będzie wydawał gry multiplatformowe?
Microsoft będzie wydawał gry multiplatformowe?

Hed, 7 października 2011, 11:16

W sieci pojawiły się plotki, z których wynika, że Microsoft planuje stworzyć uniwersalny serwis, na którym pojawią się gry multiplatformowe. Tego typu produkcje będzie można rzekomo uruchomić na pececie, konsoli i smartfonie. Jak bardzo realne jest to rozwiązanie?

OnLive startuje w Wielkiej Brytanii

Taven, 22 września 2011, 10:30

Zdobywająca coraz większą popularność usługa cloud-gamingu, OnLive, doczekała się swojej premiery w Wielkiej Brytanii. Dostęp do usługi gwarantuje koncern British Telecom.

Amerykański sklep Gamestop zaprzestał sprzedaży Deus Ex: Bunt Ludzkości na PC

Sarge, 25 sierpnia 2011, 10:45

Media obiegła informacja, że amerykański sklep GameStop zaprzestał sprzedaży jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku - Deus Ex: Bunt Ludzkości. Wszystko dlatego, że w pudełkach znajduje się kod do wykorzystania w serwisie OnLive, z którym GameStop konkuruje wspólnie z firmą Spawn Labs.

Wieści ze świata (Prey 2, Dead Island, OnLive) 11/08/11

Jiker, 11 sierpnia 2011, 14:55

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o przypomnieniu przez EA marki Alpha Centauri, ostatniej bohaterce Dead Island, stratach Disneya, a także dacie europejskiej premiery systemu OnLive. Zapraszamy do lektury.

Gry na OnLive z oprawą dorównującą dzisiejszym renderom?

Sarge, 15 czerwca 2011, 10:55

Usługa OnLive, pozwalająca testować najnowsze gry dzięki szerokopasmowemu połączeniu z Internetem, jesienią zadebiutuje w Wielkiej Brytanii. Steve Perlman (szef projektu) wierzy, że w przyszłości możliwości tej technologii zastaną tak rozwinięte, by można było grać za jej sprawą w produkcje dorównujące jakością oprawy graficznej renderowanym wstawkom.