Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 października 2011, 11:16

autor: Hed

Microsoft będzie wydawał gry multiplatformowe?

W sieci pojawiły się plotki, z których wynika, że Microsoft planuje stworzyć uniwersalny serwis, na którym pojawią się gry multiplatformowe. Tego typu produkcje będzie można rzekomo uruchomić na pececie, konsoli i smartfonie. Jak bardzo realne jest to rozwiązanie?

Firma Microsoft najwyraźniej chce stworzyć platformę dla gier w stylu OnLive i innych podobnych systemów. O takim pomyśle plotkuje się na kilku zagranicznych serwisach internetowych. Plany koncernu nie zostały potwierdzone, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce o nich usłyszymy. Podstawą dla nowego rozwiązania miałaby zostać usługa Xbox LIVE, wykorzystywana obecnie na pecetach, Xboksie 360 i w telefonach.

Nowa propozycja miałaby ruszyć w 2012 roku i być skierowana do posiadaczy wymienionych urządzeń. Dostęp do produkcji wydawanych w ramach rzekomego serwisu będzie można uzyskać z każdego z nich. Wprowadzenie zapisywania stanów gry w chmurze na Xboksie 360 sugeruje, że być może otrzymamy usługę streamująca obraz z gier, w stylu wspomnianego OnLive.

Microsoft będzie wydawał gry multiplatformowe? - ilustracja #1

Pierwsze kroki w celu stworzenia powyższego rozwiązania już zostały podjęte. Przykłady takich gier jak Full House Poker, wydanej na Xboksie 360 i Windows Phone 7, pokazują, że Microsoft podąża w tym kierunku. Firma planuje udostępniać więcej produkcji z Xboksa 360 posiadaczom innych platform. Do tej pory zapowiedzi dotyczyły mniejszych gierek z Xbox LIVE Arcade, ale sytuacja może się zmienić.

Taka polityka nie byłaby zaskoczeniem, bo obiera ją coraz więcej producentów sprzętu i gier. Podobne rozwiązanie stosuje Sony z programem PlayStation Certified. Konsola przenośna PlayStation Vita również będzie oferowała podobne rozwiązania (np. grę Ruin, w którą zagramy na Vita i PS3). Niedługo przekonamy się jak poważne są plany Microsoftu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.