Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2011, 10:35

autor: Sarge

Seria Ace Combat z 10 milionami nabywców. Demo Assault Horizon pobrane 1,2 mln razy

Firma Namco Bandai pochwaliła się popularnością serii Ace Combat, która w przyszłym tygodniu doczeka się premiery nowej odsłony. Wszystkie części cyklu znalazły w sumie ponad 10 milionów nabywców, a demo Ace Combat: Assault Horizon zostało ściągnięte 1,2 miliona razy.

Firma Namco Bandai ogłosiła, że wszystkie tytuły z serii Ace Combat sprzedały się do tej pory łącznie w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy. Pochwalono się także popularnością wersji demonstracyjnej nadchodzącej odsłony.

Dziesięciomilionowy wynik jest powodem do zadowolenia dla wydawcy, ale nie robi już takiego wrażenia, gdy przypomnimy sobie, że cykl liczy kilkanaście odsłon. Jego początki sięgają jeszcze 1992 roku, gdy produkcja o nazwie Air Combat trafiła do automatów, a trzy lata później zadebiutowała w wersji na pierwsze PlayStation. Wraz z wydaniem drugiej części, nazwę serii przemianowano na Ace Combat, w przypadku pierwowzoru używaną jedynie w Japonii.

Seria Ace Combat z 10 milionami nabywców. Demo Assault Horizon pobrane 1,2 mln razy - ilustracja #1

W najbliższy piątek na europejskim rynku zadebiutuje Ace Combat: Assault Horizon na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz 3DS-a. Posiadacze platform firmy Sony oraz Microsoftu ponad trzy tygodnie temu doczekali się wersji demonstracyjnej tej pozycji. Wydawca ujawnił, że przez ten czas próbkę ściągnięto 1,2 miliona razy. Niedługo przekonamy się, jak przełoży się to na sprzedaż końcowego produktu.

Ace Combat: Assault Horizon ukaże się w naszym kraju w angielskiej wersji językowej za sprawą firmy Cenega. Produkt będzie dostępny w Edycji Limitowanej wzbogaconej o opakowanie typu Steelbook, oryginalną ścieżkę dźwiękową, notatnik z podpisami twórców gry oraz ekskluzywną zawartość do pobrania.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.