Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Beat Hazard (PC)
OkładkaBeat Hazard (PC)

Beat Hazard PC

Muzyczna strzelanka o bardzo kolorowej oprawie, w której poziomy są tworzone do piosenek z dysku twardego gracza. Wystarczy wybrać swój ulubiony utwór, a gra dopasuje do niego rozgrywkę, zapełniając ekran kolejnymi przeciwnikami i bossami.

Akcji | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beat Hazard Premiera PC

15kwietnia2010

Steam

15kwietnia2010

producent: Cold Beam Games wydawca: Cold Beam Games

Angielskie napisyAngielskie napisy

Beat Hazard to dwuwymiarowa strzelanina, w której poziomy, ustawienie wrogów i rozmieszczenie bonusów ustalane jest poprzez analizę piosenki załadowanej przez gracza.

Podstawowe mechanizmy rozgrywki przypominają typowe automatowe strzelaniny. Latamy po arenie małym statkiem, który musi stawić czoła chmarom wrogów i okazyjnie także potężnym bossom. Po drodze zbieramy porozrzucane po planszy przedmioty, które zapewniają nam większą siłę ognia. Tym, co odróżnia Beat Hazard od typowych produkcji tego typu, jest sposób tworzenia poziomów. Gra wykorzystuje do tego piosenki z naszego dysku twardego. My wskazujemy utwory, a program następnie je analizuje i na podstawie tego ustala kolejność pojawiania się wrogów, ich siłę, liczebność, częstotliwość zrzutów przedmiotów bonusowych i tym podobne elementy. Wszystko to zostaje przygotowane w ten sposób, by bezbłędnie współgrać z odtwarzaną muzyką. Gdy tempo piosenki przyspiesza, to samo dzieje się z akcją na ekranie, podczas gdy w spokojniejszych fragmentach gra daje nam chwilę wytchnienia.

Poza standardowym trybem dla jednej osoby twórcy przygotowali również opcję multiplayer, w której dwóch graczy walczy ze sobą lub łączy siły przeciwko komputerowi. Innym dodatkiem jest tryb survival, w którym naszym zadaniem jest przeżyć do końca całego albumu. W grze zawarto 25 Osiągnięć Steam oraz aktualizowany na bieżąco ranking wyników graczy, dzięki któremu możemy sprawdzić czy inni poradzili sobie z daną piosenką lepiej niż my.

Beat Hazard posiada prostą i abstrakcyjną grafikę, która potrafi jednak pozytywnie zaskoczyć eksplozją efektów w bardziej dynamicznych momentach. Gra jest kompatybilna z plikami muzycznymi zapisanymi w formatach mp3, wav, aiff, ogg, mwa i flac.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Beat Hazard: Odpowiednia dla każdego wieku.

Beat Hazard Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 40 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7