Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2011, 14:40

Wieści ze świata (Alan Wake, World of Tanks, EA Sports) 9/12/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym tytule kolejnych przygód Alana Wake'a, rekordzie World of Tanks, nagrodzie dla Tima Sweeeneya, a także wielkim turnieju EA Sports.

Circle Pad Pro

Circle Pad Pro, specjalna przystawka dla Nintendo 3DS rozbudowująca konsolę o dodatkową gałkę analogową, wymaga do działania baterii typu AAA. Na szczęście, zapotrzebowanie na energię nie będzie w jej przypadku wielkie. Jedna bateria ma wystarczyć na ok. 480 godzin ciągłej gry. Przypominamy, że japońska premiera Circle Pad Pro odbędzie się jutro (przystawka zadebiutuje w zestawie z Monster Hunter 3G). Natomiast w Europie pojawi się 27 stycznia 2012 roku w pakiecie z grą akcji Resident Evil: Revelations.

Alan Wake American Nightmare

Niemiecka organizacja USK sklasyfikowała nowe przygody Alana Wake’a, jakie mają zostać oficjalnie ujawniona podczas jutrzejszej gali Spike TV Video Game Awards. Z opisu gry studia Remedy Entertainment wynika, że produkcja zmieniła tytuł – z Alan Wake: Nights Springs na Alan Wake American Nightmare. Do jej premiery dojdzie za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade – podobno w przyszłym roku.

World of Tanks

Gra World of Tanks z czołgami w roli głównej po raz kolejny poprawiła własny Rekord Guinnessa w liczbie użytkowników grających jednocześnie na pojedynczym serwerze MMO. Najlepszy rezultat kształtuje się obecnie na poziomie 250 tysięcy osób, poinformował producent, studio Wargaming.net.

Tim Sweeney

Do Hali Sław Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych dołączył Tim Sweeney, założyciel firmy Epic Games (Unreal, Unreal Tournament, Gears of War). Wyróżnienie otrzymał za dokonania w zakresie technologii, współtworząc silnik graficzny Unreal Engine. Sweeney stanął u boku takich sław jak Shigeru Miyamoto, John Carmack, Mike Morhaime oraz Will Wright.

Doctor Who

Serwis DoctorWhoTV donosi, że firma BBC Worldwide wyda w 2012 roku na PC, PlayStation 3 i PlayStation Vita nową grę przygodową opartą na wieloletnim, brytyjskim serialu Doctor Who. Nad Doctor Who: The Eternity Clock ma pracować studio Supermassive Games.

EA Sports Challenge Series

Firmy EA Sports i Virgin Gaming uruchomiły zapisy na wielki turniej e-sportowy EA Sports Challenge Series, w którym będą mogli wziąć pełnoletni miłośnicy gier Madden NFL 12, NHL 12 i FIFA 12. Co ciekawe, do zawodów mogą przystąpić także gracze z Polski. Pierwszy etap – turniej sieciowy – wymaga uiszczenia wpisowego w wysokości 10 dolarów. Można go co prawda przeskoczyć, ale kosztuje to 448 dolarów. Finały na żywo odbędą się w kwietniu 2012 roku w Nowym Jorku. Pula nagród to milion dolarów. Na zwycięzców poszczególnych turniejów czekają czeki na 140 tysięcy dolarów. Szczegóły tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Haste

Test Drive: Ferrari

Persona 4: The Ultimate In Mayonaka Arena

Virtua Tennis 4

Armored Core 5

WindSlayer 2

Brawl Busters

Bang Bang Racing

Soulcalibur V

Zombie Apocalypse: Never Die Alone

Combat Mission: Battle for Normandy - Commonwealth Forces

Jak & Daxter HD Collection

Unit 13 (PS Vita)

World of Planes

Dead or Alive 5

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Secret World - Desert

Zapowiedź Mass Effect 3 video zapowiedź

Święta z PlayStation 3 video reportaż

Soulcalibur V - trailer #2

Trine 2 - zwiastun na premierę

Oddworld: Stranger's Wrath - HD Lefty Lugnutz

X3 Albion Prelude - trailer #1

Facepalm - Bugi video magazyn

The Darkness II - Vendettas Co-Op

Resistance 3 - Brutality Pack DLC

Of Orcs and Men - trailer #1

Minecraft - trailer #1

Battlefield 3 - Wake Island

Gramy w Infinity Blade II Gramy!