Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Zombie Apocalypse: Never Die Alone (PS3)
OkładkaZombie Apocalypse: Never Die Alone (PS3)

Zombie Apocalypse: Never Die Alone

Kontynuacja zręcznościowej gry akcji z zombiakami w roli głównej. Wcielamy się w czwórkę śmiałków, którym przyszło walczyć o przetrwanie z hordami tytułowych przeciwników. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad bohaterami.

Akcji | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie Apocalypse: Never Die Alone Premiera

25paź2011

PS3

26paź2011

X360

Zombie Apocalypse: Never Die Alone to kontynuacja zręcznościowej gry akcji, w której mierzymy się z żądnymi ludzkiego mięsa zombiakami. Produkcja kontynuuje założenia pierwowzoru, jednocześnie rozbudowując najbardziej udane elementy. Tym razem za jej stworzenie zabrało się studio Backbone Entertainment, które ma na swoim koncie przede wszystkim gry dedykowane konsolom przenośnym, ale także te rozprowadzane w elektronicznej dystrybucji. Zespół zastąpił na tym stanowisku firmę Nihilistic Software, odpowiedzialną za opracowanie pierwszej części.

Gracz wciela się w jednego z czterech bohaterów, którzy muszą przetrwać inwazję nieumarłych na kanadyjskiej wyspie. Wśród dostępnych bohaterów znajdujemy księdza Billa, posługującą się snajperką Almę, brytyjskiego rapera Def Money oraz zapalonego miłośnika gier Jeremy’ego. Autorzy w humorystyczny sposób poprowadzili relacje między poszczególnymi ocalałymi. Przykładowo wspomniany Jeremy co jakiś czas używa internetowego slangu, a jedna osoba w zabawny sposób motywuje drugą do dalszego działania.

W trakcie rozgrywki trafiamy do wielu różnych lokacji, w których musimy oczyścić teren z nacierających przeciwników. Do tego celu używamy standardowego arsenału broni, jaki znajdujemy w tego typu produkcjach – nie brakuje karabinów, strzelby, miotacza ognia, czy siejącego potężne zniszczenie granatnika. Każdy bohater posiada dodatkowo specjalne umiejętności, których użycie pozwala przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Alma może postawić szybkostrzelną wieżyczkę, Bill leczy rannych, a Def Money włącza muzykę dezorientującą wrogów.

Całą grę możemy ukończyć samotnie, okazjonalnie przełączając się pomiędzy postaciami – nad pozostałymi kontrolę obejmuje sztuczna inteligencja. Najwięcej zabawy sprawia jednak tryb kooperacji, w którym nawet czterech graczy może współpracować ze sobą przez sieć lub przed jedną konsolą. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej u góry, wobec czego przez cały czas mamy bardzo dobry przegląd sytuacji. Oprawa graficzna w takiej perspektywie nie wyznacza nowych standardów, choć prezentuje się poprawnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Zombie Apocalypse: Never Die Alone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3