Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka NHL 12 (X360)
OkładkaNHL 12 (X360)

NHL 12

NHL 12 to kolejna gra ze sportowej serii bazującej na licencji najsłynniejszej ligi hokejowej na świecie. Deweloperzy postarali się, by tym razem starcia na lodowiskach były bardziej widowiskowe i atrakcyjne wizualnie.

Sportowe | hokej

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 12 Premiera

9wrz2011

X360 PS3

Gry podobne do NHL 12

NHL 10

NHL 2K10

NHL 2K9

NHL to jeden z najstarszych sportowych cyklów w historii gier wideo. Za rozwój serii odpowiada należące do koncernu Electronic Arts wewnętrzne studio EA Canada. Każda kolejna odsłona obfituje w nowości. Tworząc NHL 12 deweloperzy starali się przede wszystkim zwiększyć realizm wirtualnych meczów hokeja i poprawić stronę wizualną gry.

Tradycyjnie już gracze mają okazję wcielić się w zawodników National Hockey League i stanąć do walki o słynny Puchar Stanleya. Gra oferuje kilka trybów zabawy – począwszy od pojedynczego meczu i mistrzostw aż po karierę („Be a Pro”), która pozwala zmierzyć się z rekordami NHL.

Twórcy NHL 12 zdecydowali się zaimplementować nowy silnik fizyczny - Full Contact Physics Engine. Dzięki niemu podczas meczów oglądać można chociażby hokeistów wyrzucanych poza bandy, tłuczone szyby z pleksiglasu, czy strącane z głów kaski. Dużego znaczeni nabrała także gra ciałem i korzystanie z indywidualnych atutów poszczególnych zawodników. Dla przykładu, obrońcy są zwykle ciężsi i wolniejsi, ale za to mocniej trzymają się na nogach i znakomicie radzą sobie w przepychankach pod bramkami. Z kolei napastnicy odznaczają się lepszym refleksem, balansem ciała i szybkością.

Dużą zmianę w stosunku do wcześniejszych odsłon serii przeszła gra bramkarzem. W NHL 12 zawodnicy na tej pozycji mają okazję popisywać się kapitalnymi interwencjami, mogą uczestniczyć w akcjach na przedpolu bramkowym, a także korzystać z pomocy obrońców. Z drugiej strony, tak jak w realnych spotkaniach, atakujący potrafią przeszkadzać bramkarzom np. przysłaniając pole widzenia.

Oprawa graficzna NHL 12 przeszła delikatny lifting. Przede wszystkim poprawiono mimikę twarzy zawodników, opracowaną w technologii motion capture. Drużyny otrzymały również własne oprawy wejściowe. Ciekawostka jest, że niektóre mecze w ramach NHL Winter Classic rozgrywać można na otwartych stadionach przy zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

NHL 12 cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI NHL 12

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3