Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3X360
Okładka NHL 12 (PS3)

NHL 12

NHL 12 to kolejna gra ze sportowej serii bazującej na licencji najsłynniejszej ligi hokejowej na świecie. Deweloperzy postarali się, by tym razem starcia na lodowiskach były bardziej widowiskowe i atrakcyjne wizualnie.

Sportowe | hokej

Okładka NHL 12 (PS3)

data premiery gry:

9wrz2011

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL to jeden z najstarszych sportowych cyklów w historii gier wideo. Za rozwój serii odpowiada należące do koncernu Electronic Arts wewnętrzne studio EA Canada. Każda kolejna odsłona obfituje w nowości. Tworząc NHL 12 deweloperzy starali się przede wszystkim zwiększyć realizm wirtualnych meczów hokeja i poprawić stronę wizualną gry.

Tradycyjnie już gracze mają okazję wcielić się w zawodników National Hockey League i stanąć do walki o słynny Puchar Stanleya. Gra oferuje kilka trybów zabawy – począwszy od pojedynczego meczu i mistrzostw aż po karierę („Be a Pro”), która pozwala zmierzyć się z rekordami NHL.

Twórcy NHL 12 zdecydowali się zaimplementować nowy silnik fizyczny - Full Contact Physics Engine. Dzięki niemu podczas meczów oglądać można chociażby hokeistów wyrzucanych poza bandy, tłuczone szyby z pleksiglasu, czy strącane z głów kaski. Dużego znaczeni nabrała także gra ciałem i korzystanie z indywidualnych atutów poszczególnych zawodników. Dla przykładu, obrońcy są zwykle ciężsi i wolniejsi, ale za to mocniej trzymają się na nogach i znakomicie radzą sobie w przepychankach pod bramkami. Z kolei napastnicy odznaczają się lepszym refleksem, balansem ciała i szybkością.

Dużą zmianę w stosunku do wcześniejszych odsłon serii przeszła gra bramkarzem. W NHL 12 zawodnicy na tej pozycji mają okazję popisywać się kapitalnymi interwencjami, mogą uczestniczyć w akcjach na przedpolu bramkowym, a także korzystać z pomocy obrońców. Z drugiej strony, tak jak w realnych spotkaniach, atakujący potrafią przeszkadzać bramkarzom np. przysłaniając pole widzenia.

Oprawa graficzna NHL 12 przeszła delikatny lifting. Przede wszystkim poprawiono mimikę twarzy zawodników, opracowaną w technologii motion capture. Drużyny otrzymały również własne oprawy wejściowe. Ciekawostka jest, że niektóre mecze w ramach NHL Winter Classic rozgrywać można na otwartych stadionach przy zmieniających się warunkach atmosferycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do NHL 12

Klasyfikacja PEGI NHL 12

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Alan Wake, World of Tanks, EA Sports) 9/12/11
Wieści ze świata (Alan Wake, World of Tanks, EA Sports) 9/12/11

wiadomość9 grudnia 2011

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowym tytule kolejnych przygód Alana Wake'a, rekordzie World of Tanks, nagrodzie dla Tima Sweeeneya, a także wielkim turnieju EA Sports.

Wrześniowe wyniki amerykańskiego rynku gier - Dead Island na podium
Wrześniowe wyniki amerykańskiego rynku gier - Dead Island na podium

wiadomość14 października 2011

Organizacja analityczna NPD opublikowała raport z wrześniowych wyników amerykańskiego rynku. Chociaż sprzedaż samych gier była lepsza niż w roku ubiegłym, to kondycja całego segmentu gier wideo odnotowała 6-procentowy spadek.

Rekordowa sprzedaż gry NHL 12 i nowa odsłona serii na Facebooka

wiadomość21 września 2011

Symulator hokeja NHL 12 zanotował rekordowy pierwszy tydzień sprzedaży. Firma Electronic Arts przygotowuje też grę NHL Superstars na Facebooka.

EA Sports zapewnia: jeszcze więcej hokeja w NHL 12

wiadomość25 maja 2011

Zapowiadając każdą nową odsłonę hokejowej serii NHL firma EA Sports zapewnia o jeszcze bardziej realnych wrażeniach płynących z pojedynków na wirtualnych lodowiskach. Nie inaczej ma być w przypadku NHL 12. Dzieło studia EA Canada ukaże się 9 września w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Deweloperzy obiecują m.in. więcej interakcji z otoczeniem i dynamiczne pojedynki pod bramkami.

X360
PS3