Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360PS3
Okładka NHL 10 (X360)
OkładkaNHL 10 (X360)

NHL 10

NHL 10 to kolejna część jednej z najpopularniejszych serii hokejowych. Poza zaktualizowanymi składami drużyn NHL i AHL autorzy wprowadzili również sporo zmian do mechanizmów rozgrywki. Najważniejszym z jest tryb FPP podczas bójek z innymi zawodnikami.

Sportowe | hokej

Kolekcja gier
Obserwuj grę

NHL 10 Premiera

15wrz2009

X360 PS3

Gry podobne do NHL 10

NHL 09

NHL Legacy Edition

NHL 11

NHL 10 to kolejna odsłona jednego z najbardziej popularnych cykli koncernu Electronic Arts. Produkcja umożliwia nam oczywiście wcielenie się w hokeistów i rozegranie wielu pełnych emocji meczy na lodowej tafli. Podobnie jak w przypadku innych sportowych serii autorstwa EA, także i ta co roku ukazuje się w ulepszonej formie.

NHL 10 to kolejna odsłona jednego z najbardziej popularnych cykli koncernu Electronic Arts. Produkcja umożliwia nam oczywiście wcielenie się w hokeistów i rozegranie wielu pełnych emocji meczy na lodowej tafli. Podobnie jak w przypadku innych sportowych serii autorstwa EA, także i ta co roku ukazuje się w ulepszonej formie.

W tej części, poza zaktualizowanymi składami drużyn NHL i AHL (liga rozwojowa dla NHL) twórcy oddali do naszej dyspozycji kilka nie występujących dotąd w serii elementów. Najważniejszym z nich wydaje się być tryb walki FPP. Otóż, w grze istnieje możliwość wzięcia udziału w wielu walkach hokeistów, obserwowanych oczywiście z oczu kontrolowanego przez nas zawodnika. Twórcy chwalą się, że dzięki tej nowince poczujemy się niczym prawdziwy twardziej na łyżwach. Niesamowitych doznań dostarczy nam specjalny silnik odpowiedzialny za obsługę tylko i wyłącznie tychże właśnie pojedynków.

Oprócz trybu FPP i zupełnie nowego silnika fizycznego, pozwalającego jeszcze lepiej kontrolować zawodnika oraz krążek, w NHL 10 zawartych zostało ponad 200 mniejszych i większych usprawnień w stosunku do poprzednich części. Twórcy opracowali m.in. umiejętność strzelania podczas jazdy na kolanach, trafiania w krążek lecący ponad taflą czy markowania strzałów na bramkę. Całemu chaosowi na lodzie towarzyszy wyjątkowo realistyczna publiczność dodająca kolejne punkty do atmosfery wielkiego widowiska.

W NHL 10 pojawiają się oczywiście także te tryby, które dołączono do poprzedniej odsłony serii. Najważniejszym z nich jest Be a Pro, w którym tworzymy własnego hokeistę i prowadzimy go przez kolejne etapy sportowej kariery, rozpoczynając w jednej z drużyn American Hockey League, a kończąc jako legenda NHL. Ważne jest też, że już na samym początku musimy określić rolę, jaką będzie on pełnił w zespole - przy tym wybór, jakiego dokonamy wpływa na oczekiwania trenera względem naszego zawodnika. W końcu czego innego należy się spodziewać po obrońcy, a czego innego po napastniku.

Gra umożliwia oczywiście prowadzenie zmagań w sieciowym trybie rozgrywki wieloosobowej. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozpoczęli rywalizację także z przyjaciółmi siedzącymi razem z nami w pokoju.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI NHL 10

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

NHL 10 Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3